Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2019

Francúzska polícia rozložila neonacistickú bunkuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 11. júna (TASR) - Francúzska polícia rozložila neonacistickú skupinu, ktorá je obvinená z plánovania útokov na synagógy alebo mešity. Informovala o tom v utorok agentúra AFP.


Piatich členov uvedenej skupiny, ktorá má "svojou ideológiou blízko k neonacistickému hnutiu", obvinili v septembri 2018 až máji 2019 z prípravy zmienených útokov. Tá však bola ešte len v "zárodku", uviedol zdroj blízky vyšetrovaniu prípadu. Zdroje neposkytli viac podrobností o cieľoch a motívoch útokov.

Polícia v meste Grenoble najprv zatkla muža pre zbraňové delikty v septembri 2018. Vyšetrovanie viedlo policajtov k ďalším štyrom podozrivým. Dvaja z nich sú mladiství.

Protiteroristickí vyšetrovatelia prevzali vyšetrovanie v januári a obvinili týchto podozrivých z teroristických trestných činov vrátane výroby a prevážania výbušných zariadení a toho, že boli súčasťou teroristického sprisahania.

Francúzsko je od roku 2015 opakovane cieľom džihádistov, avšak v minulých mesiacoch zaznamenali v krajine aj niekoľko sprisahaní s účasťou krajne pravicových extrémistov. V novembri bolo napríklad zatknutých šesť osôb v prípade plánovania útoku na prezidenta Emmanuela Macrona, pripomína AFP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začala sa rekonštrukcia Univerzitného mosta v Nitre
<< predchádzajúci článok
Národná banka Slovenska:Banky budú musieť zvýšiť proticyklické rezervy

Francúzska polícia rozložila neonacistickú bunku - diskusné fórum čitateľov