18. novembra 2009

Francúzsko na MS 2010, hoci až po predĺžení proti Írsku

V poslednom zo stredajších štyroch odvetných zápasov európskej baráže kvalifikácie o postup na futbalové MS 2010 do JAR sa favorizovaní obhajcovia striebra z ostatného šampionátu 2006 v Nemecku ...

PARÍŽ 18. novembra (WEBNOVINY) - V poslednom zo stredajších štyroch odvetných zápasov európskej baráže kvalifikácie o postup na futbalové MS 2010 do JAR sa favorizovaní obhajcovia striebra z ostatného šampionátu 2006 v Nemecku Francúzi radovali z postupu až po predĺžení.

V riadnom hracom čase totiž v Paríži Íri prekvapujúco triumfovali 1:0, keď v 32. skóroval útočník anglického klubu Tottenham Hotspur Robbie Keane. Reprezentanti "zeleného ostrova" sa tým revanšovali výberu krajiny "galského kohúta" za sobotňajšiu dublinskú prehru 0:1. Zverencov Raymonda Domenecha ušetril od rozstrelu z 11 m a prípadnej veľkej blamáže na Stade de France pred 81 000 divákmi 32-ročný stopér z Arsenalu Londýn William Gallas vyrovnaním v 103. min.

Pred Francúzmi si v stredu z európskej baráže zabezpečili prienik medzi elitu kontinentálni šampióni spred piatich rokov Gréci triumfom na Ukrajine 1:0 (prvý duel 0:0), súperi Slovákov zo základnej 3. skupiny eliminačných bojov Slovinci, ktorí značne nečakane zdolali Rusov 1:0 (úvodné meranie síl sa skončilo 2:1 pre "zbornú"), a Portugalčania - obhajcovia semifinálovej účasti zdolali výber Bosny a Hercegoviny na jeho pôde 1:0, teda rovnakým skóre ako doma v sobotu.

Výsledok stredajšieho odvetného zápasu európskej baráže o postup na majstrovstvá sveta v roku 2010 vo futbale:

Francúzsko - Írsko 1:1 po predĺžení (0:1, 0:1) - prvý zápas 1:0, na MS 2010 postúpilo Francúzsko
Góly: 103. Gallas - 33. R. Keane, rozhodoval: Martin Hansson (Švéd.), 81 000 divákov