Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. januára 2012

Francúzsky prezident Sarkozy naznačil, že bude kandidovaťFrancúzsky prezident Nicolas Sarkozy navrhol zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) o 1,6 percentuálneho bodu. Zmena sadzby DPH na 21,2 % zo súčasných 19,6 % má nadobudnúť účinnosť v ...Zdieľať
nicolas sarkozy PARÍŽ 30. januára (WEBNOVINY) - Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy navrhol zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) o 1,6 percentuálneho bodu.


Zmena sadzby DPH na 21,2 % zo súčasných 19,6 % má nadobudnúť účinnosť v októbri. Tento krok má kompenzovať plánované zníženie sociálnych odvodov, ktorým chce vláda v Paríži posilniť konkurencieschopnosť francúzskych firiem.

Sarkozy tiež uviedol, že francúzske verejné financie by mohli ukončiť minulý rok so schodkom 5,4 % hrubého domáceho produktu (HDP), prípadne 5,3 % HDP. Francúzska vláda pôvodne prognózovala rozpočtový deficit za rok 2011 na úrovni 5,7 % HDP, tento mesiac však nevylúčila, že by mohol byť nižší ako 5,5 %.

Nicolas Sarkozy, ktorý sa bude v nadchádzajúcich prezidentských voľbách uchádzať o znovuzvolenie, ohlásil opatrenia na podporu hospodárskeho rastu a zníženie nezamestnanosti. Voľby hlavy štátu sa vo Francúzsku uskutočnia v dvoch kolách 22. apríla a 6. mája.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Novú Chatu pod Rysmi skolaudujú už v koncom leta
<< predchádzajúci článok
Video: Loď s nákladom pre NASA zničila most v Kentucky