Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. júna 2011

Funkcionár ministerstva zobral úplatok, už ho obviniliZamestnanca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, ktorého v stredu zatkli policajti z Úradu boja proti korupcii, už obvinili. Podľa policajných informácií ...Zdieľať
peniaze mena Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) - Zamestnanca Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, ktorého v stredu zatkli policajti z Úradu boja proti korupcii, už obvinili. Podľa policajných informácií si vypýtal a zobral trojtisícový úplatok za urýchlenie vybavenia žiadosti o udelenie licencií v medzinárodnej autobusovej doprave. Ako verejnému činiteľovi mu v prípade dokázania viny hrozí trest na päť až dvanásť rokov. Stíhaný je na slobode. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová, obvinený Ján R. bol v čase spáchania skutku funkcionárom na ministerstve. Od majiteľa autobusovej dopravy si za urýchlené vybavenie licencie vypýtal peniaze. Tie potom prijal v dvoch splátkach. Polícia prípad odhalila a páchateľa obvinila na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti a za spolupráce majiteľa medzinárodnej autobusovej dopravy.

Zamestnanec bol okamžite postavený mimo štátnu službu a po právoplatnom odsúdení dostane výpoveď. "Ministerstvo dopravy aj zverejnením tohto prípadu deklaruje eminentnú snahu o potieranie korupčného správania sa u zamestnancov a rovnakým spôsobom bude postupovať pri podozreniach z korupcie na všetkých úrovniach v rámci celého rezortu," uviedla Alena Vaškaninová Buchláková z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štátna záručná banka chce vykázať zisk 1,94 mil. eur
<< predchádzajúci článok
Ceny benzínov v 23. týždni opäť klesli