12. februára 2011

FUTBAL: Anglicko - I. liga - Bitka o Manchester pre United - súhrn

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2010/2011:

V úvodnom sobotňajšom zápase 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže zvíťazil Manchester United na vlastnej pôde nad mestským rivalom City tesne 2:1. Z pohľadu "červených diablov" ide o 66. víťazstvo v 158. súťažnom derby. Meranie najlepšej ofenzívy Premier League (United) s najlepšou obranou (City) malo vyrovnaný priebeh. Žolíkom bol krídelník Nani, ktorý jeden gól dal a na druhý prihral. Lídrom priebežného poradia ligy sú aj naďalej domáci so štvorbodovým náskokom pred Arsenalom. "The Citizens" figurujú na tretej priečke.

Prvú šancu si v atraktívnom zápase Manchester United - Manchester City vypracovali hostia. V 4. min sa pred Edwina van der Sara prepracoval David Silva, z tesnej blízkosti však nenamieril presne. Presne o polhodinu neskôr našiel center Giggsa hlavu Darrena Fletchera, ale z úvodnej šance United v prvom polčase gól nepadol. V 41. min bol na konci rýchlej kontry Portugalčan Nani, ktorý zoči - voči Joeovi Hartovi nedal šancu hosťujúcemu gólmanovi a potešil fanúšikov tímu zo štadióna Old Trafford. V 55. min ešte David Silva nevyrovnal, no o desať minút neskôr už bolo vyrovnané. Striedajúci Edin Džeko trafil loptu do chrbta Silvu a tá so šťastím zapadla za bezmocného Van der Sara. V 78. min sa trénerovi "červených diablov" za dôveru odvďačil Wayne Rooney, ktorý poslal center Naniho do siete efektnými nožničkami.

Arsenal zvíťazil na domácom štadióne nad Wolverhamptonom 2:0 a upevnil si druhú pozíciu. Obidva góly strelil holandský útočník Robin van Persie a dosiahol métu 10 ligových gólov v tejto sezóne. Wolverhampton klesol opäť na dno tabuľky. Na lavičke West Bromwichu Albion mal premiéru tréner Roy Hodgson, no nemala prívlastok víťaznú. Domáci síce viedli po prvom polčase nad West Hamom 3:0, no hostia vyrovnali v druhom polčase na konečných 3:3. Dva góly "kladivárov" strelil senegalský reprezentant Demba Ba. West Ham sa vďaka zisku jedného bodu dostal na predposledné miesto, West Bromwich sa nachádza na 17. priečke. Za domácich nemohol hrať slovenský reprezentant Marek Čech pre zranenie. Hráči FC Liverpool len remizovali na vlastnom trávniku s Wiganom Athletic 1:1 a nedokázali nadviazať na šnúru štyroch víťazstiev v rade a najmä na dôležitý triumf nad FC Chelsea. Zverenci trénera Kennyho Dalglisha sú naďalej na šiestom mieste, Wiganu patrí 18. pozícia. Slovenský obranca Martin Škrtel odohral v drese domácich celý zápas. Vo večernom súboji uspeli hráči Tottenhamu na pôde Sunderlandu a zvíťazili 2:1. Víťazný gól "kohútov" strelil v 57. min chorvátsky krídelník Niko Kranjčar. Tottenham sa vďaka zisku troch bodov dostal na štvrtú pozíciu pred FC Chelsea, na konte má 47 bodov a na tretí Manchester City má dvojbodové manko. Sunderland zostal na siedmej priečke.

AFC Sunderland - Tottenham Hotspur 1:2 (1:1)
Góly: 11. A. Gyan - 44. Dawson, 57. N. Kranjčar

FC Liverpool - Wigan Athletic 1:1 (1:0)
Góly: 24. Meireles - 65. Gohouri
Martin Škrtel (Liverpool) odohral celý zápas.

West Bromwich Albion - West Ham United 3:3 (3:0)
Góly: 3. Dorrans, 8. Thomas, 33. Reid (vlastný) - 51. a 83. Ba, 58. C. Cole