21. decembra 2019

Futbal-MS klubov: Tretiu priečku obsadil Monterrey

Brankár Monterrey Luis Cardenas (druhý sprava) oslavuje so spoluhráčmi po víťaznom penaltovom rozstrele v zápase o 3. miesto na majstrovstvách sveta klubov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) CF Monterrey - SFC Al-Hilal v katarskej ...

Brankár Monterrey Luis Cardenas (druhý sprava) oslavuje so spoluhráčmi po víťaznom penaltovom rozstrele v zápase o 3. miesto na majstrovstvách sveta klubov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) CF Monterrey - SFC Al-Hilal v katarskej Dauhe 21. decembra 2019. Foto: TASR
Dauha 21. decembra (TASR) - Mexický majster zóny Severnej a Strednej Ameriky CF Monterrey obsadil na majstrovstvách sveta klubov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v katarskej Dauhe 3. miesto. V sobotu zdolal ázijského šampióna Al-Hilal po rozstrele z 11 m. V riadnej hracej dobe sa zápas skončil 2:2. Ihneď sa išlo na rozstrel a mexický klub v ňom uspel 4:3.

Klub zo Saudskej Arábie viedol po polčase vďaka gólu brazílskeho stredopoliara Carlosa Eduarda. Mexičania otočili skóre po zmene strán vďaka dvom gólom v priebehu piatich minút. V 55. min. vyrovnal Arturo Gonzáles a v 60. min. ho napodobnil Argentínčan Maximiliano Meza. Ani tento moment arabský klub nezlomil a v 66. min. vyrovnal niekdajší francúzsky reprezentant Bafétimbi Gomis. Pri rozstrele z bieleho bodu chytil brankár Monterrey Luis Cárdenas dve strely, v tretej a piatej sérii a na záver aj sám rozhodol.