02. augusta 2013

Futbalisti Nitry remizovali s Ružomberkom 3:3

Futbalový klub FC Nitra

Futbalový klub FC Nitra Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 2. augusta (TASR) - Futbalisti FC Nitra si pripísali prvý bod do corgoňligovej tabuľky po piatkovej remíze 3:3 v 4. kole na domácom trávniku s MFK Ružomberok. Domáci prišli o triumf vlastným gólom Mičica v nadstavenom čase.

Súboj posledného s prvým bol prestížny najmä pre oboch trénerov, keďže Ladislav Šimčo viedol v minulej sezóne Ružomberok a Jozef Vukušič Nitru. Od úvodu sa hral vcelku svižný futbal, do šancí sa ale častejšie dostávali hostia. Z hlavičkových pokusov Zreľáka, Lačného, Adamoviča či Tawambu však ešte nezapršalo. Gólu sa Ružomberok dočkal v 27. minute, keď si po dlhom pase za obranu pekne prebral loptu Lačný a nekompromisne poslal hostí do vedenia. Nitrania vyrovnali už o šesť minút, pretože po osi Gajdoš - Boszorád - Cleber zakončoval posledný menovaný prakticky do prázdnej brány. V 39. minúte narobil hosťujúci Ďubek z uhla problému Chudému, ale gól z toho nebol. Pred odchodom do šatní sa skóre napokon menilo, keď Peter Maslo našiel Tawambu a nitriansky gólman bol bezmocný.

Po zmene strán sa domáci doslova pustili do súpera. Vytvárali si jednu šancu za druhou, najprv sa zastreľoval Gajdoš, potom Cleber z blízka trestuhodne nedal a Šmehyl v dobrej pozícii netrafil bránu. V 62. minúte fauloval v šestnástke Adamovič Boszoráda a z nariadenej penaly Nascimento vyrovnal. O chvíľu posunul aktívny Cleber Benčíkovi do šance, no ten zblízka v čistej šanci neuspel. V 68. minúte sa pripomenuli hostia, avšak Nagy z hranice šestnástky Chudého neprekvapil. O dve munúty neskôr už Nitra viedla. Veľmi dobre hrajúci Cleber krásne našiel Turčáka a ten nedal Nikoličovi šancu. Päť minút pred koncom mohol vyrovnať Serečin, ale svojím pokusom len vyprášil domácemu brankárovi rukavice. Zápas sa nakoniec skončil deľbou bodov, keď si dal v nadstavenom čase vlastný gól Mičic.

FC Nitra - MFK Ružomberok 3:3 (1:2)
33. a 63. Cleber (druhý z 11 m), 70. Turčák - 27. Lačný, 44. Tawamba, 90.+2 vlastný Mičic. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Boszorád, Nascimento, Benčík - Adamovič, Ďubek

Zostavy a striedania:
FC Nitra: Chudý - Boszorád, Kaspřák, Kolmokov, Mičic - Gajdoš, Šimončič - Šmehyl (87. Ševčík), Turčák (90.+1 Paukner), Cleber (90.+1 Le Giang) - Benčík
MFK Ružomberok: Nikolič - Pet. Maslo, Greššák, Adamovič, Janec (86. Lupták) - Zošák, M. Nagy - Ďubek, Tawamba, Lačný (69. Almaský) - Zreľák (78. Serečin)