24. decembra 2012

Futbalisti St. Étienne čakajú 33 rokov na výhru v Marseille

Futbalisti AS St. Étienne čakajú už 33 rokov na víťazstvo na štadióne Stade Velodrome v Marseille. V nedeľu na ňom tamojšiemu Olympique podľahli 0:1, keď inkasovali po hlavičke ...

andre ayew PARÍŽ 24. decembra (WEBNOVINY) - Futbalisti AS St. Étienne čakajú už 33 rokov na víťazstvo na štadióne Stade Velodrome v Marseille.

V nedeľu na ňom tamojšiemu Olympique podľahli 0:1, keď inkasovali po hlavičke ghanského útočníka Andrého Ayewa v nadstavenom čase prvého polčasu.

Pre Ayewa to bol piaty presná zásah v sezóne. St. Étienne naposledy na Stade Velodrome uspelo v roku 1979. AS nedokázalo už šesť zápasov skórovať.

"V našej hre bolo veľa nepresností. Snažíme sa odstraňovať nedostatky, ale ide nám to pomaly. Dostali sme gól, ktorý napokon rozhodol," povedal tréner St. Étienne Christophe Galtier.

Marseille sa vďaka trom bodom dotiahlo na vedúce duo Paríž St. Germain, Olympique Lyon. Všetky tri tímy majú po devätnástich zápasoch na svojom konte po 38 bodov. V Ligue 1, ktorý je momentálne najvyrovnanejšou európskou súťažou, bude teraz dvojtýždňová prestávka.

"V posledných troch zápasoch sme síce vyhrali, ale po prvom góle sme stratili na pár minút kontrolu nad súbojom. Vždy sa ukázala sila kolektívu," povedal tréner Marseille Elie Baup, ktorý chce počas januára posilniť ofenzívu.

Hokejista Róbert Balga strelil pri výhre 42:0 osem gólov