23. novembra 2011

Futbalisti Trnavy aj Žiliny v dohrávke kola iba remizovali

Výsledky dohrávky 16. kola slovenskej najvyššej futbalovej ligy. FK Senica - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0) Góly: 46. J. Valenta - 75. Vyskočil, ŽK: 73. Wijlaars, 90. Gorosito, 90. ...

trencin zilina BRATISLAVA 23. novembra(WEBNOVINY) - Výsledky dohrávky 16. kola slovenskej najvyššej futbalovej ligy.

FK Senica - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 46. J. Valenta - 75. Vyskočil, ŽK: 73. Wijlaars, 90. Gorosito, 90. Bolinha - 41. Čvirik, 62. Bicák, 90. Koubský, rozhodovali: Matúš - T. Somoláni, Súkeníková, 2687 divákov

Senica: Bolek - Gorosito, R. Pillár, Gajdošík, Leal - Križko, T. Kóňa - Hošek (72. Wijlaars), Piroska, J. Valenta - Kalabiška (82. Bolinha)
Trnava: Raška - Habánek, Koubský, Gross, Čvirik - J. Petráš (77. Mikinič), Karhan, R. Procházka, Bicák (69. Mikovič) - Vyskočil, T. Oravec

I. polčas

Zľava: Brankár hostí Martin Raška, domáci Jan Kalabiška a Trnavčan Jiří Koubský počas dohrávky 16. kola futbalovej Corgoň ligy medzi K Senica - FC Spartak Trnava. Senica, 23. november 2011. Foto: SITA/Eduard JurovatýV dohrávke 16. kola si v mrazivom počasí ani jedno mužstvo nedokázalo v I. polčase vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť.

Seničania trafili do priestoru bránky už v 2. min, keď Kalabiškov strelecký pokus zvnútra pokutového územia kryl Raška. Potom sa dlhé minúty hralo prevažne medzi šestnástkami.

Až v 36. min Kóňov strelecký pokus z 23 m skončil tesne vedľa ľavej trnavskej žrde. Spartakovci pohrozili o dve minúty neskôr, keď Procházkov nebezpečný volej výborne zneškodnil "zmrznutý" Bolek.

II. polčas

Druhé dejstvo prinieslo pre divákov lepší futbal a viac vzruchu pred oboma brankármi. Hneď v 46. min sa domáci ujali vedenia. Po chybe v defenzíve Trnavy sa dostal k lopte Valenta a ľavačkou spoza pokutového územia k ľavej žrdi otvoril skóre zápasu. O päť minút neskôr mohlo byť vyrovnané, Karhanovu tvrdú strelu z 22 m Bolek vyrazil a rovnako si poradil aj s dorážkou Oravca. V 58. min sa na hranici pokutového územia hostí uvoľnil Hošek, jeho strelecký pokus Raška zneškodnil. Potom sa Seničania zamerali na ubránenie jednogólového vedenia. To sa im však nepodarilo, keď v 75. min sa po centri z ľavej strany presadil Vyskočil a presnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1.

O dve minúty neskôr sa dostal do zakončenia Valenta, ale z výhodnej pozície mieril vysoko nad. Na druhej strane Procházkovu nebezpečnú strelu Bolek kryl. V nervóznom závere sa ešte Záhoráci dožadovali pokutového kopu po ruke v trnavskej šestnástke, no napokon z toho boli len dve žlté karty.

AS Trenčín - MŠK Žilina 3:3 (2:0)

Góly: 16. Jorge Salinas, 43. S. Štefánik, 67. M. Ondráš (vlastný) - 51. Pich, 60. Pečovský, 78. Gergel, ŽK: 81. Deza, 90.+ Leitner (obaja Žilina), rozhodovali: Trutz - E. Weiss, Vindiš, 1310 divákov

Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Diakité, Holúbek - S. Štefánik (85. Ďuriška), V. Horváth - Mazan, Jorge Salinas (87. Malec), Hlohovský (77. Mondek) - Depetris
Žilina: Krnáč - S. Angelovič, Piaček, M. Ondráš, Patrik Mráz (89. Leitner) - Pich (79. Deza), Pečovský, Barčík, Gergel - M. Ceesay, Střihavka (46. Zd. Štrba)

I. polčas

Zľava: Hráč MŠK Žilina Patrik Mráz, hráč AS Trenčín Peter Mazan, David Depetris a hráč MŠK Žilina Marcel Ondráš počas dohrávky 16. kola futbalovej Corgoň ligy medzi AS Trenčín - MŠK Žilina. Trenčín, 23. november 2011. Foto: SITA/Tomáš SomrDomáci nováčik sa proti favoritovi od začiatku snažil hrať aktívne. V 16. min to Trenčanom prinieslo ovocie v podobe vedúceho gólu, keď Salinas "padajúcim listom" z 25 metrov prekvapil brankára Krnáča.

Hostia mali niekoľko nedotiahnutých náznakov šancí, v 25. min Ondrášovu hlavičku odvrátil na bránkovej čiare Godál. Žilina hrozila najmä rýchlymi protiútokmi, pred prestávkou však zaváhala v obrane, do ktorej prenikol Štefánik a strelou z uhla zvýšil trenčiansky náskok - 2:0.

II. polčas

Kontaktný gól sa hosťom podarilo streliť už krátko po zmene strán, v 51. min Pich znížil umiestnenou strelou po zemi k žrdi. Hostia zvýšili svoju aktivitu a po hodine hry už bolo vyrovnané, pretože Pečovský využil dieru v súperovej obrane a nekompromisnou strelou vsietil gól. Pekný útočný futbal pokračoval reakciou Trenčína v 67. min, keď v neprehľadnej situácii po rohovom kope hosťujúci Ondráš hlavičkoval do vlastnej siete a zakrátko domáci Mazan ešte trafil do žrde. V 78. min však Gergel delovkou z hranice pokutového územia opäť vyrovnal a stanovil tak nerozhodný výsledok kvalitného zápasu.