09. marca 2012

Futbalisti Žiliny porazili dvoma gólmi Nitru

Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší ...

zilina nitra BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Nitrania začali proti vedúcemu mužstvu súťaže nebojácne a už v 6. min Harbuľákova hlavička len tesne minula bránku hostí. Krátko nato skúšal šťastie na opačnej strane Majtán, ale najlepší strelec Žiliny uspel až v 17. min.

Po pravej strane ho poslal Mabouka do pokutového územia a Majtán svojím ôsmym gólom v sezóne otvoril skóre - 0:1. V 23. min Boszorádovu strelu spoza hranice šestnástky s námahou vyrazil brankár hostí Krnáč.

Na druhej strane ďalšiu príležitosť Majtána Hroššo zneškodnil. V 35. minúte už bolo 0:2, keď po rohovom kope zblízka poistil vedenie hostí Piaček.

Po prestávke zvýšili domáci svoju útočnú aktivitu, ale strelecké pokusy Soumaha, Šimončiča i Boszoráda neboli úspešné.

Nitra bola na dlhé minúty jednoznačne lepším mužstvom a vytvárala si nebezpečné situácie pred bránkou Žiliny, no Tóth, Soumah ani Boszorád sa opäť nepresadili. Napokon v druhom polčase už gól nepadol a Nitra teda ani po siedmich mesiacoch nevyhrala na vlastnom trávniku.

Futbal - Corgoň liga 2011/2012 - 21. kolo:

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:2)
Góly: 17. T. Majtán, 35. Piaček, ŽK: 16. Harbuľák - 21. Ricardo Nunes, rozhodovali: Vlk - R. Sluk, Mókoš, 1090 divákov

Nitra: Hroššo - P. Grman, Harbuľák, Martin Tóth, Čirik (57. F. Moravčík) - Držík, Šimončič - Boszorád, Seydouba Soumah (70. Ivančík) - Šimonek, K. Kroupa (70. Paukner)

MŠK Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský, Bello (66. Šulek) - T. Majtán (78. Gergel), Barčík, Pich (89. S. Angelovič) - M. Ceesay

Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Samozrejme, nie sme spokojní. Urobili sme individuálne chyby, ktoré súperovi pomohli. V prvom polčase hostia dobre kombinovali, strelili dva góly, a hoci sme mali šancu na kontaktný presný zásah, nevyužili sme ju. Po prestávke sa síce chlapci snažili, ale skórovať sme nedokázali."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Som spokojný s pohybom a predvedenou hrou. Rozhodli sme už v prvom polčase. Po prestávke síce mali územnú prevahu domáci, ale som rád, že sme doviedli zápas do víťazného konca."