23. mája 2009

Futbalová Corgoň liga plná remíz

Duel medzi Slovanom a Prešovom pripomínal svojím tempom hodový zápas. V prvom polčase nebolo príliš veľa vzruchu pred jednou, ani druhou bránkou. V 14. min sa po prihrávke Obžeru dostal k zakončeniu ...

BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) - Duel medzi Slovanom a Prešovom pripomínal svojím tempom hodový zápas. V prvom polčase nebolo príliš veľa vzruchu pred jednou, ani druhou bránkou. V 14. min sa po prihrávke Obžeru dostal k zakončeniu Halenár, ale jeho slabú strelu Baláž bez problémov chytil. V 22. min po rohu domácich príliš dlho váhal so strelou Petráš. Z tábora hostí prvýkrát pohrozil v 24. min Penksa, no rovnako ako o 3 min neskôr Papaj mieril veľmi nepresne. V 28. min prekvapujúco otvorili skóre Prešovčania. Poliaček poslal z pravej strany dlhý center do šestnástky, Penksa priťukol hlavou Šafrankovi a kapitán Tatrana rutinérsky prekonal Rodingera - 0:1. "Belasí", ktorí nastúpili na stretnutie s už majstrovským titulom vo vrecku, hrozili najmä po štandardných situáciách a centroch Jána Kozáka, no do vážnejšej príležitosti sa v prvej 45-minútovke nedostali.

Slovan Bratislava - Tatran Prešov 1:1 (0:1)

Góly: 89. Valachovič - 28. Šafranko, ŽK: 42. Halenár, 81. Dobrotka - 12. Farbák, 50. M. Poliaček, 65. J. Baláž, 73. Papaj, rozhodovali: P. Hrčka - E. Weiss, Vorel, 3345 divákov

Aj po zmene strán mal územnú prevahu Slovan. V 48. min prenikol do šestnástky Dobrotka, jeho prihrávku však Baláž chytil. Na druhej strane sa v 56. min Kozák nedohodol s Valachovičom, ale Penksa sám pred domácim brankárom nedokázal Rodingera prehodiť. V 73. min po skrumáži v hosťujúcej šestnástke poslal Dosoudil loptu z niekoľkých krokov nad bránku. Osem minút pred koncom mohol poistiť vedenie Tatrana striedajúci Drakul, vo vyloženej šanci však strieľal len slabo a Rodinger bol opäť na mieste. Počas záverečného tlaku Slovana mali veľké šance Černák aj Diogo Pires, no k vyrovnaniu im pomohol svojou hrubou chybou brankár Baláž. Jeho zlú rozohrávku v 89. min zachytil Valachovič a pohodlne poslal loptu do prázdnej bránky. V záverečných minútach sa "belasí" snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale prešovského gólmana prekonať nedostali.

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:1 (0:1)

Góly: 85. Lačný - 12. Simunovič, ŽK: 43. Pešír, 75. J. Maslo, 80. T. Sedlák - 59. Racko, 90. Kopačka, 90+ Hroššo, rozhodovali: Pavlík - Košecký, Ádám, divákov

Už v 4. min vyskúšal pozornosť domáceho brankára Penksu krížnou strelou Racko. V 12. min Nitra zakontrovala po druhý raz a už bol z toho gól. Barčík prihral do voľného priestoru Simunovičovi, ktorý zblízka prestrelil Pavla Penksu - 0:1. O minútu na to vyslal krásnu ďalekonosnú strelu Pešír, Hroššo v bránke Nitry bol pripravený. Potom v rozpätí niekoľkých sekúnd bol hneď v dvoch šanciach agilný Racko, ružomberská obrana nebezpečenstvo zakaždým odvrátila. Pod Čebraťom sa aj naďalej hral pomerne kvalitný futbal a o zaujímavé momenty na obidvoch stranách nebola núdza. V 37. min to v defenzíve Liptákov zaškrípalo, situáciu využil Rák a jeho prízemnú strelu vykopával Majerník spred bránkovej čiary. Už v závere prvej časti hry boli domáci blízko vyrovnaniu. Božok našiel centrom Pešíra, ktorý z dobrej pozície mieril tesne nad bránku.

Domáci pokračovali v snahe o vyrovnanie aj po zmene strán. V 55. min sa ukážkovou strelou prezentoval Božok, o pár minút neskôr mal stopercentnú príležitosť striedajúci Mašek. Jeho hlavička po centri Ďubeka si však cestu medzi žrde nenašla. Ten istý hráč bol v šanci aj v 72. min, tiesnený z hranice päťky však Hrošša vážnejšie neohrozil. Úsilie domácich slávilo úspech v 85. min. Na krížny center z pravej strany si vyskočil Lačný a hlavou zasunul loptu do siete - 1:1. Vzápäti mal gól na kopačke hsoťujúci Simunovič, ale nedal. V dramatickom závere sa obaja súperi ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, skóre sa však už nezmenilo.

DAC 1904 Dunajská Streda - FC ViOn Zlaté Moravce 1:2 (0:2)

Góly: 90.+ Abena - 16. a 34. Rób. Tomko, ŽK: 42. Martin Kováč, 82. Abena (obaja Dunajská Streda), rozhodovali: Fajčík - Kubica, Čiernik, 4185 divákov

Beznádejne posledné mužstvo tabuľky začalo na pôde Dunajskej Stredy sympaticky a útočne. Najskôr hlavičkou tesne vedľa bránky pohrozil Tomko. Keď sa deravá obrana DAC dopustila tradične vážnej chyby a v 16. min nepokryla spomenutého útočníka, ten prízmenou strelou otvoril skóre a prekonal brankára Minára - 0:1. Tomko si v 34. min vychutnal nedorozumenie Minára so svojimi obrancami a do prázdnej bránky pridal aj druhý gól usilovnejších hostí. Na 3:0 pre FC ViOn mohol zvýšiť Kuračka, ale loptu na poslednú chvíľu odkopol Adiaba. Nespokojní diváci odprevádzali cez polčas dunajskostredský tím do kabín s piskotom.

Bez krvi a slabý výkon DAC pokračoval aj po zmene strán a hostia bez väčších problémov zaslúžené víťazstvo ubránili. Už v nadstavenom čase čestný úspech Dunajskej Stredy zaznamenal Kamerunčan Abena a znížil na konečných 1:2. V priebehu druhého polčasu vyjadrili domáci priaznivci hlasno svoju nespokojnosť s vedením klubu, adresovali ju najmä smerom na viceprezidenta a spolumajiteľa DAC Barnabása Antala.

MFK Dubnica - Artmedia Petržalka 0:0

ŽK: 42. Patrik Mráz (Artmedia), rozhodovali: Vlk - Brendza, Bobko, 1240 divákov

V úvodných minútach sa prejavil zámer oboch súperov. Nastúpili v pozmenených zostavách, čo však nebránilo, aby mala hra dobré tempo a diváci videli aj viacero šancí. V 3. min posielal hosťujúci Guédé do jednej z nich Patrika Mráza, potom na roh loptu upratal pred Czinegem Seye. V rozpätí 14. až 16. min sa dostal do dvoch príležitostí domáci Juraj Vavrík, v oboch prípadoch zasahoval Jenčo spolu so Struhárom. V 20. min Majtán predĺžil na Kóňu, pred Mrázom dobre zasiahol domáci brankár Zajac. V závere polčasu Zajac zneškodnil aj druhý Mrázov pokus, na druhej strane sa Jenča snažil prekonať Seye. Tesne pred koncom prvého dejstva potiahol akciu Bagayoko, stihol odcentrovať Sylvestrovi, nič však z toho nebolo. Vzápätí sa Sylvestr opäť dostal pred bránku Dubnice, ale lopta preletela tesne popri ľavej žrdi.

Striedania v druhom polčase prospeli Artmedii. Domáci museli na trávnik poslať v lige neskúsených hráčov, premiéru mal odchovanec MFK Tomáš Struška. Skúsenejší hostia sa snažili do poslednej chvíle získať tri body, mali na to viac šancí. V 70. min nastrelil Majtán brvno, v 85. min chytil Zajac tutovku Pavlovi Ďuricovi a hneď nato aj jeho druhú veľkú príležitosť. Dubničania odolali aj počas série rohových kopov v záverečných minútach, a tak sa zrodila na Považí bezgólová remíza.

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:1 (0:1)

Góly: 76. Uškovič - 17. Vladavič, ŽK: 43. Chupáč (Žilina), rozhodovali: Matúš - Balko, Benko, 1034 divákov

Úvod zápasu patril domácim hráčom. V 6. min potiahol loptu po ľavej strane Hučko, poslal ju do šestnástky, kde tiesnený Ďuriš prestrelil. O tri minúty neskôr odvážne prenikol domáci M. Pančík, dostal sa do šestnástky a strelou po zemi mieril tesne vedľa žrde. Hostia sa iba sporadicky dostávali pred Boroša, ich prvá šanca a strela slávila úspech v 17. min. Adauto pred šestnástkou ideálne našiel vľavo Vladaviča, ktorý z rohu pokutového kopu peknou technickou strelou prestrelil Boroša - 0:1. Domáci aj po inkasovanom góle nepoľavili v útočnej hre. V 25. min Vajda pekne prihral na pravú stranu šestnástky Uškovičovi, ale jeho strela po zemi nebola presná. Hralo sa po krídlach, bojovalo sa o každú loptu, no Žilinčania sa nevedeli dostať do žiadnej gólovej šance. Naopak domáci futbalisti mohli vyrovnať pred koncom prvého polčasu, keď Debnár z priameho kopu z vyše 20 metrov napálil loptu do brvna.

V druhom polčase bola útočnejšia domáca Dukla. V 47. min Michal Ďuriš preveril Perniša a po hodine hry po rohu Považanca Kotrys mieril hlavou tesne nad brvno. Banskobystričania sa pokúšali vyrovnať. Najnebezpečnejšia bola štvorica Považanec, Hučko, Ďuriš a Uškovič. Až v 76. min ťažili Banskobystričania zo štandardnej situácie, keď na ľavej strane spoza šestnástky zahrávali priamy kop a Uškovičovi sa podarilo prekonať Perniša - 1:1. Žiline sa nedarila hra dopredu, v 86. min pohrozil domáci Jarabica, no lopta išla tesne vedľa. Hostia spod Dubňa však napokon uhrali dôležitý bod.

MFK Košice - Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Góly: 74. Bašista, 88. K. Kuzma - 1. Doležaj (z pok. kopu), ŽK: 1. Putnocký (Košice), rozhodovali: Kružliak - Palušák, Chládek, 1450 divákov

V Košiciach mali Trnavčania expresný začiatok. Po 20 sekundách Putnocký fauloval prenikajúceho Hrušku a rozhodca Kružliak ukázal na biely bod. Doležaj ešte v prvej minúte otvoril skóre stretnutia - 0:1. Košičania, ktorí nastúpili bez piatich hráčov základnej zostavy, sa niekoľko minút preberali z tejto ľadovej sprchy. V 13. min Kolbas v páde vystrašil Rybánskeho, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. Serečinov pokus išiel vedľa. Hostia pohrozili strelou Francu a najmä Hruškovou jedovkou, ktorú Putnocký kryl na dvakrát. Po polhodine hry Serečin strelou spoza šestnástky trafil žrď trnavskej bránky, no odrazenú loptu napálil len do trnavského obrancu. V 36. min Hanzel pohotovo z prvej vystrelil po Došekovom centri, no Putnocký skvele zasiahol. Tesne pred odchodom do šatní Škutkovu prudkú strelu Rybánsky vyrazil len pred seba.

Po obrátke prišli v domácom tíme dvaja čerství hráči a Košičania začali hrať o poznanie živšie. V 74. min po Kuzmovom rohu Bašista hlavou vyrovnal. "Žlto-modrým" štandardky vychádzali, čo potvrdil aj dve minúty pred koncom Kuzma, ktorý po Milinkovičovom rohu a fatálnej chybe Rybánskeho zariadil dokonalý obrat v stretnutí - 2:1. Už v nadstavenom čase išiel Serečin sám na Rybánskeho, aj ho prekonal, no dobiehajúci Došek odkopol loptu na roh a zabránil gólu.