Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. septembra 2019

G. Gál verí, že Súdna rada už v ďalšom kole zvolí predsedu NS SRNa snímke minister spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd).Zdieľať
Na snímke minister spravodlivosti SR Gábor Gál (Most-Híd). Foto: TASR - Martin Baumann
Bratislava 10. septembra (TASR) – Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) verí, že Súdna rada SR ako kompetentný orgán zvolí v ďalšom kole predsedu Najvyššieho súdu (NS) SR. Uviedol to na profile na sociálnej sieti.


"Za pozitívny signál pokladám možnosť verejného procesu voľby, presne ako verejné híringy pri vypočúvaniach kandidátov na post sudcov Ústavného súdu, ktoré sa práve mne podarilo presadiť," poznamenal minister spravodlivosti.

Gál pripomenul, že pred prvou voľbou uviedol, že politika by nemala zasahovať do súdnej moci. "Preto som sa rozhodol nenavrhnúť kandidáta na post predsedu, hoci zákon by mi to dovoľoval," poznamenal. Ako doplnil, posledné týždne sú pomerne turbulentné a želal by si stabilizáciu dôvery v súdnictvo.

Súdna rada na svojom pondelkovom (9. 9.) mimoriadnom zasadnutí ani v druhom kole nezvolila nového predsedu NS SR. Do druhého kola postúpili sudkyne Jana Bajánková a Soňa Mesiarkinová. O novom predsedovi NS SR bude Súdna rada rozhodovať najskôr po 45 dňoch a najneskôr do 120 dní.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Začína sa 49. schôdza parlamentu, v programe je 150 bodov a budú sa voliť aj kandidáti na sudcov
<< predchádzajúci článok
Na bratislavské Dolné hony premáva náhradná doprava

G. Gál verí, že Súdna rada už v ďalšom kole zvolí predsedu NS SR - diskusné fórum čitateľov