16. septembra 2013

Gáborík si pripísal prvú asistenciu v príprave pred sezónou NHL

V ďalších prípravných zápasoch pred začiatkom 97. ročníka zámorskej NHL v noci na pondelok sa presadil slovenský útočník Columbusu Marián Gáborík vo víťaznom súboji s Pittsburghom ...

New York 16. septembra (TASR) - V ďalších prípravných zápasoch pred začiatkom 97. ročníka zámorskej NHL v noci na pondelok sa presadil slovenský útočník Columbusu Marián Gáborík vo víťaznom súboji s Pittsburghom 5:4. Gáborík si na svoje konto počas takmer 20-minútového pobytu na ľade pripísal jednu asistenciu, jeden plusový bod a na trestnej lavici si odsedel dve minúty. Súperovho brankára ohrozil štyrmi strelami.

V stretnutí Montreal - Buffalo (4:5 sn) sa v domácej bránke od začiatku predstavil Peter Budaj. Z 12 striel kryl desať a v polovici stretnutia striedal. Šancu v tíme Canadiens dostal aj talentovaný Martin Réway, odohral vyše 14 minút a zaznamenal dva mínusové body. Bol aj autorom v poradí druhého domáceho nepremeneného samostatného nájazdu.

výsledky:

Los Angeles - Phoenix 1:5, Winnipeg - Ottawa 1:3, Montreal - Buffalo 4:5 pp a sn, Dallas - St. Louis 5:6 pp a sn, Philadelphia - Toronto 3:4, Columbus - Pittsburgh 5:4 pp, Phoenix - Los Angeles 4:2