06. januára 2012

Gáboríkov víťazný gól rozhodol. Stal sa hviezdou zápasu

Slovenský útočník Marián Gáborík strelil vo štvrtkovom zápase zámorskej hokejovej NHL svoj 23. gól v sezóne a figuruje na tretej priečke v poradí kanonierov profiligy 2011/2012. ...

gaborik NEW YORK 6. januára (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Marián Gáborík strelil vo štvrtkovom zápase zámorskej hokejovej NHL svoj 23. gól v sezóne a figuruje na tretej priečke v poradí kanonierov profiligy 2011/2012.

Gáborík tentoraz rozhodol presným zásahom zo strednej vzdialenosti v 64. min po akcii Dereka Stepana o víťazstve New York Rangers 3:2 po predĺžení v domácom dueli s Floridou a vyhlásili ho v Madison Square Garden za prvú hviezdu. Z hľadiska mu tlieskal aj Bill Clinton. Tomáš Kopecký z mužstva hostí si odviezol jeden mínusový bod. "Jazdci" dosiahli ôsmy úspech z ostatných deviatich vystúpení.

Dve asistencie si pripísal kapitán Bostonu Zdeno Chára, "medvede" na vlastnom ľade rozdrvili Calgary 9:0. Po jednej asistencii pribudlo do štatistík Andrejovi Meszárošovi (Philadelphia), Mariánovi Hossovi (Chicago) a Michalovi Handzušovi (San Jose). Brankár Jaroslav Halák odchytal v drese St. Louis celý zápas proti Edmontonu, mal 29 úspešných zákrokov z 32 ohrození a radoval sa z víťazstva 4:3, hoci jeho tím prehrával po dvoch tretinách 1:3.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - Chicago 5:4 (1:1, 3:1, 1:2) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1, Marián Hossa (Chicago) 0+1

New York Rangers - Florida 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0) - Marián Gáborík (New York Rangers) 1+0 a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu

St. Louis - Edmonton 4:3 (1:0, 0:3, 3:0) - brankár Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas a mal 29 úspešných zákrokov

Boston - Calgary 9:0 (3:0, 4:0, 2:0) - Zdeno Chára (Boston) 0+2

San Jose - Columbus 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) - Michal Handzuš (San Jose) 0+1

Ottawa - Tampa Bay 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Los Angeles - Phoenix 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Nashville - Dallas 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Toronto - Winnipeg 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)