Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. júna 2009

Gangy napadli írsky kostol, v ktorom sa ukryli rumunskí RómoviaNa kostol v Severnom Írsku, ktorý pred týždňom poskytol útočisko viac ako 100 rumunským Rómom, zaútočili neznáme skupiny. Podľa pastora Malcolma Morgana neznámi útočníci v noci z pondelka na utorok ...Zdieľať
LONDÝN 23. júna (WEBNOVINY) - Na kostol v Severnom Írsku, ktorý pred týždňom poskytol útočisko viac ako 100 rumunským Rómom, zaútočili neznáme skupiny. Podľa pastora Malcolma Morgana neznámi útočníci v noci z pondelka na utorok hádzali kamene do okien kostola na juhu Belfastu. V kostole sa ukrylo 20 rómskych rodín potom, ako ich domy napadli neznáme gangy. Ako povedal Morgan, bolo by veľmi smutné, keby boli útoky na kostol spojené s rozhodnutím poskytnúť Rómom útočisko. Rumunských Rómov medzičasom dočasne umiestnili v internátoch, ktoré sú v lete prázdne.


V utorok má predstúpiť pred súd 21-ročný mladík, ktorý čelí obvineniam z ohrozovania Rómov.

Rasové nepokoje sú v Belfaste na dennom poriadku predovšetkým od futbalového zápasu medzi poľskými a severoírskymi tímami spred troch mesiacov. Terčom britských chuligánov sa stali najskôr miestni Poliaci, neskôr sa však zamerali na Rómov. Najhoršia vlna násilia však v meste vypukla minulý týždeň, keď mladíci vykrikujúci nacistické heslá zaútočili na účastníkov protirasistickej demonštrácie.

SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beňová hovorí o teplej vode aj o oprave ponoriek, vyhlásil Slota
<< predchádzajúci článok
Ahmadínedžádovým stúpencom nepovolili demonštráciu