Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2006

Gašparovič rad prijme funkciu čestného predsedu HZDZískanie funkcie čestného predsedu Hnutia za demokraciu (HZD) považuje prezident Ivan Gašparovič za veľké ocenenie svojej práce, ktorú pri zakladaní tejto strany urobil. Rozhodnutie jeho materského ...Zdieľať

BRATISLAVA 2. februára (WN/SITA) - Získanie funkcie čestného predsedu Hnutia za demokraciu (HZD) považuje prezident Ivan Gašparovič za veľké ocenenie svojej práce, ktorú pri zakladaní tejto strany urobil. Rozhodnutie jeho materského subjektu ho milo prekvapilo a samozrejme, ak tento návrh odobrí aj celorepublikový kongres, tak funkciu prijme. Je rád, že v strane naňho nezabudli, konštatoval pre agentúru SITA. Prezident bude pritom len rád, ak si hnutie osvojí aj program, s ktorým on išiel do prezidentských volieb. Dokonca si myslí, že by tak HZD malo urobiť. Ak sa tak stane, potom bude hnutiu rád pomáhať.

Otázka, či môže jeho čestné predsedníctvo pomôcť HZD u voličov pred parlamentnými voľbami, prezidenta zaskočila. Podľa vlastných slov o tom zatiaľ neuvažoval, ale ako dodal, "ak by im to malo pomôcť, môžem opäť len povedať, že budem rád." "Mám vzťah k tejto strane," netají sa Gašparovič. Jeho podpora však bude závisieť od programu, ktorý si HZD zvolí.

Gašparovič si nemyslí, že ak prijme čestné predsedníctvo v HZD, tak prestane byť nadstraníckym prezidentom. "Nehovorím o strane, ale o programe. Ak ktorákoľvek strana by mala ten istý program ako ja, tak s ňou budem spolupracovať a budem preferovať ten program," zdôraznil Gašparovič v tejto súvislosti.

Titul čestného predsedu pre Gašparoviča už odsúhlasilo predsedníctvo HZD. Definitívne však o tom rozhodne 18. februára celorepublikový kongres hnutia.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Poslanci schválili majetkový vstup mesta Bratislava do NTC
<< predchádzajúci článok
SLÚŠ nesúhlasí s postupmi vedenia SLK

Gašparovič rad prijme funkciu čestného predsedu HZD - diskusné fórum čitateľov