Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. septembra 2007

Generálny riaditeľ MAAE odcestuje do TeheránuGenerálny riaditeľ Medzinárodnej organizácie pre atómovú energiu (MAAE) Muhammad al-Baradií pricestuje v pondelok na štvordňovú návštevu Iránu, aby prediskutoval vývoj v inštalácii centrifúg ...Zdieľať

TEHERÁN 23. septembra (WEBNOVINY) - Generálny riaditeľ Medzinárodnej organizácie pre atómovú energiu (MAAE) Muhammad al-Baradií pricestuje v pondelok na štvordňovú návštevu Iránu, aby prediskutoval vývoj v inštalácii centrifúg na obohacovanie uránu v rámci dohody o sporných jadrových aktivitách Teheránu. Informovali o tom v nedeľu iránske štátne médiá. Ako uviedla polooficiálna tlačová agentúra Mehr, cieľom návštevy al-Baradiího, ktorý pricestuje spolu s technickým expertom MAAE, bude objasnenie otázok týkajúcich sa centrifúg P1 a P2.

Podľa diplomatov MAAE v Iráne už v auguste nainštalovali takmer dvetisíc centrifúg vo svojej kľúčovej jadrovej elektrárni v Natanze. Irán sa snaží vybudovať pokročilejšie centrifúgy P2 schopné oveľa efektívnejšie obohacovať urán v porovnaní s technológiou v P1. Irán a MAAE sa minulý mesiac dohodli na časovom rozvrhu, v rámci ktorého má Teherán zodpovedať ostávajúce otázky o jeho jadrovom programe. MAAE, agentúra OSN pre jadrový dohľad, vyšetruje iránsky nukleárny program posledné štyri roky, doteraz však nedokázala dospieť k záveru, či je mierový alebo nie.

SITA,AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opitý mladík na ukradnutom vozidle unikal pred políciou
<< predchádzajúci článok
Podľa premiéra Roberta Fica je koalícia stabilná