11. marca 2009

Gól Ölveckého

V jedenástich utorňajších dueloch zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista. Útočník Minnesoty Peter Ölvecký za nepriaznivého stavu 0:3 "naštartoval" domácich Wild gólom v ...

NEW YORK 11. marca (WEBNOVINY) - V jedenástich utorňajších dueloch zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadil jediný slovenský hokejista. Útočník Minnesoty Peter Ölvecký za nepriaznivého stavu 0:3 "naštartoval" domácich Wild gólom v 29. min, no napokon ani jeho druhý presný zásah v sezóne "divochom" na vytúžené víťazstvo nestačil, keď so San Jose prehrali 4:5 po predĺžení. V drese Minnesoty stále chýba Marián Gáborík, ktorý sa zotavuje po januárovej operácii bedrového kĺbu.

Až šesť zápasov sa neskončilo už po tretej siréne, v piatich prípadoch sa rozhodlo v predĺžení, raz v samostatných nájazdoch. Duel Pittsburghu s Floridou rozhodol Kris Letang Sidney Crosby, ktorý k zápasovej asistencii pridal gól v samostatných nájazdoch prekonal. Víťazstvo Pens v zostave bez Miroslava Šatana poistil v tretej sérii Jevgenij Malkin. Richard Zedník svoj nájazd na brankára Fleuryho nepremenil.
V bránke Colorada stál v utorok Peter Budaj, ale ani jeho 33 úspešných zásahov Coloradu nestačilo. Útočníci Avs totiž nestrelili ani gól napokon "lavína" prehrala s Atlantou 0:3.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Calgary 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Columbus - Boston 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Detroit - Phoenix 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Montreal - Edmonton 4:3 po predĺžení (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
Pittsburgh - Florida 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0, 1:0)
Toronto - New York Islanders 3:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
Minnesota - San Jose 4:5 po predĺžení (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1) - Peter Ölvecký (Minnesota) 1+0
Nashville - Washington 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
St. Louis - Dallas 5:2 (3:0, 2:2, 0:0)
Colorado - Atlanta 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) - Peter Budaj (Colorado) 33 úspešných zásahov