Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. apríla 2010

Grécko predalo štátne pokladničné poukážkyGrécko v utorok predalo šesťmesačné a jednoročné štátne pokladničné poukážky v celkovej hodnote 1,56 mld. eur s cieľom zabezpečiť krátkodobé financovanie, čím získalo čas, aby ...Zdieľať
grecko kriza euro Foto: SITA/AP ATÉNY 13. apríla (WEBNOVINY) - Grécko v utorok predalo šesťmesačné a jednoročné štátne pokladničné poukážky v celkovej hodnote 1,56 mld. eur s cieľom zabezpečiť krátkodobé financovanie, čím získalo čas, aby zvážilo, či požiada Európsku úniu a Medzinárodný menový fond (MMF) o úvery v schválenej sume zhruba 45 mld. eur. Emisia krátkodobých štátnych obligácií sa stretla s vysokým dopytom. Išlo o prvé testovanie trhov po tom, ako sa lídri eurozóny dohodli na potenciálnom balíčku pomoci pre Grécko.


Cena, za ktorú krátkodobé obligácie Atény predali, však bola stále podstatne vyššia ako zvyčajne a úplne nepotlačila pochybnosti o tom, či Grécko samo dokáže prekonať krízu zadlženosti. "Dnešná úspešná aukcia krátkodobých cenných papierov opäť zmierni obavy o to, či Grécko uspokojí svoje krátkodobé finančné potreby, ale krajina stále čelí náročnému boju s cieľom vrátiť verejné financie do udržateľného stavu," povedal Ben May, analytik Capital Economics.

Dopyt po gréckych pokladničných poukážkach bol na úrovni 8,5 mld. eur. Výsledkom aukcie je výnos 4,85 % pri jednoročných a 4,55 % pri šesťmesačných poukážkach.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FICO: Kondolovať prišiel, vyjadrovať sa nechcel
<< predchádzajúci článok
DSS k piatku spravovali 3,13 mld. eur