31. marca 2024

Greif vychytal bod pre Mallorcu, Raphinha zariadil triumf FC Barcelona

V španielskej futbalovej La Lige nevzdávajú boj o obhajobu titulu hráči FC Barcelona. Katalánci v sobotu v domácom prostredí ...

spain_soccer_la_liga_81149 676x451 31.3.2024 (SITA.sk) - V španielskej futbalovej La Lige nevzdávajú boj o obhajobu titulu hráči FC Barcelona.

Katalánci v sobotu v domácom prostredí zdolali hráčov Las Palmas 1:0 gólom Raphinhu a minimálne do nedeľňajšieho večera sa na rozdiel piatich bodov priblížili k lídrovi tabuľky Realu Madrid. Na „biely balet" ešte čaká duel 30. kola doma proti Bilbau.

Množstvo šancí

V Barcelone hrali hostia od 24. minúty iba desiati, keďže pod sprchy putoval predčasne brankár Álvaro Vallés po faule na Raphinhu mimo pokutového územia. Prevahu „blaugranas" zužitkovali až po prestávke práve zásluhou spomenutého Raphinhu, ktorému na presný zásah prihral Joao Félix.

„Získali sme dôležité tri body. Budeme bojovať až do konca, nevzdáme sa až kým nebude závere ligy," poznamenal brazílsky krídelník po záverečnom hvizde na margo boja o titul s Realom Madrid.

Katalánsky veľkoklub mal v sobotu večer množstvo šancí, ale ujala sa napokon iba jedna.

„Úlohu sme splnili a získali tri body, ktoré sme potrebovali, aby sme zostali v hre o titul," zhodnotil tréner Xavi Hernández, ktorý zápas sledoval iba z tribúny, keďže po predchádzajúcom súboji na pôde Atlética Madrid dostal po vylúčení dištanc na dve stretnutia.

Štvrťfinále Ligy majstrov

Jeho zverenci teraz majú 11 dní na prípravu na prvé štvrťfinále Ligy majstrov proti francúzskemu Parížu Saint-Germain, keďže počas nasledujúceho víkendu sa La Liga nehrá. Na programe je totiž finále domáceho pohára Copa del Rey.

V ňom sa predstavia Bilbao a Mallorca. Hráči z Baleárskych ostrovov v sobotu remizovali vo Valencii 0:0 a podiel na tom mal aj slovenský brankár Dominik Greif, ktorý chytal v La Lige po desiatich mesiacoch a premiérovo v najvyššej španielskej súťaži neinkasoval. Tímu RCD Mallorca patrí v tabuľke 15. priečke s rezervou šiestich bodov od pásma zostupu.

Čiernou škvrnou sobotňajšieho programu La Ligy bol súboje medzi Getafe a FC Seville, v ktorom hostia zvíťazili 1:0. Hlavný rozhodca tento súboj prerušil v 68. minúte, keďže domáci priaznivci rasisticky urážali hosťujúceho obrancu Marcosa Acuňu aj kouča Quiqueho Sáncheza Floresa.

Zdroj: SITA.sk - Greif vychytal bod pre Mallorcu, Raphinha zariadil triumf FC Barcelona © SITA Všetky práva vyhradené.

Američanka Collinsová ovládla dvojhry žien v Miami a získala najdôležitejší titul v kariére (foto)