04. októbra 2009

Gymnastka Kováčová strieborná v Szombathely

Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Ivana Kováčová obsadila na Veľkej cene Maďarska (Hungarian Grand Prix) v Szombathely v sobotňajšom finále na bradlách výborné 2. miesto. ...

SZOMBATHELY 4. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Ivana Kováčová obsadila na Veľkej cene Maďarska (Hungarian Grand Prix) v Szombathely v sobotňajšom finále na bradlách výborné 2. miesto. Sedemnásťročná olympionička z Pekingu 2008 dostala za svoju zostavu 13,950 bodu, čím si vylepšila nielen umiestnenie z piatkovej kvalifikácie (do osemčlenného finále postupovala z 5. priečky), ale aj ohodnotenie za svoj predvedený výkon (v kvalifikácii 13,050 b). Celkové prvenstvo si vybojovala Bui Kim z Nemecka (14,550 b). Členka AŠK Inter Bratislava Kováčová absolvovala aj kvalifikáciu na kladine (11. miesto - 11,900 b), v nej sa však medzi elitné okteto nedostala.

"Vo finále na bradlách zacvičila Ivanka perfektne, čo je dobrou predzvesťou pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v Londýne, na ktoré by mala odcestovať 7. októbra," informoval agentúru SITA reprezentačný tréner mužov SR Martin Zvalo. Z jeho zverencov sa v Szombathely pre zranenie ruky nepredstavil najúspešnejší Slovák posledných rokov Samuel Piasecký, ktorý na kvalitne obsadenom podujatí A-kategórie Svetového pohára v katarskej Dauhe obsadil v stredajšom finále na hrazde výborné 6. miesto.

Na VC Maďarska štartovali ďalší dvaja jeho kolegovia zo Slávie UK Bratislava. Daniel Kamenický skončil vo finále v cvičení na kruhoch na veľmi dobrom 5. mieste (13,850 b), keď z kvalifikácie postupoval so siedmou najlepšou známkou (13,350 b). Andrejovi Neczlimu sa na bradlách nepodarilo kvalifikovať do najlepšej osmičky (14. priečka - 12,150 b). "Dano Kamenický sa vrátil ku gymnastike snáď po šiestich rokoch, jeho piate miesto vo finále v Szombathely je výborné," vyjadril sa Martin Zvalo na margo 29-ročného (nar. 26. 4. 1980) bývalého gymnastu Vinohradov Bratislava.