31. marca 2007

Hackett štartoval a vyhral svoju rozplavbu

Obhajca majstrovského titulu na 1500 m voľným spôsobom Austrálčan Grant Hackett sa napokon rozhodol štartovať na svojej obľúbenej trati, na ktorej získal štyri tituly majstra sveta a tri zlaté ...

MELBOURNE 31. marca (WEBNOVINY) - Obhajca majstrovského titulu na 1500 m voľným spôsobom Austrálčan Grant Hackett sa napokon rozhodol štartovať na svojej obľúbenej trati, na ktorej získal štyri tituly majstra sveta a tri zlaté olympijské medaily v rade. Dôvodom Hackettových pochybností o jeho štarte boli nevydarené predstavenia na 400 a 800 m voľným spôsobom, kde ako obhajca neuspel. Hackett svojich miláčikov nesklamal a víťazstvom vo svoje rozplavbe a piatym najrýchlejším časom celkove postúpil do finálovej osmičky, keď za sebou nechal Američana Erika Vendta a svojho premožiteľa zo štvorstovky Kórejčana Park Tae-hwan, ktorý bude vo finále chýbať. Kapitán austrálskeho tímu navyše výkonom 14:59,24 min pokoril psychologickú pätnásťminútovú hranicu. "S časom som spokojný, ale cítim sa celkom unavený. Trochu zrelaxujem a v nedeľnom finále to rozbehnem naplno. Váhal som, či mám nastúpiť, ale rozhodol som sa dobre," povedal Hackett. Najrýchlejší v rozplavbách bol Brit David Davies (14:53,57 min).