27. septembra 2009

HÁDZANÁ: Extraliga mužov - 5. kolo - víkend - súhrn

Súhrn výsledkov víkendových zápasov 5. kola slovenskej extraligy hádzanárov 2009/2010

SOBOTA

MŠK HANT Považská Bystrica - HC Štart Nové Zámky 25:31 (12:15)
Najviac gólov: M. Kozák 6/5, Firit 5, Cifra 4 - T. Szücs 7, Rábek 6/3, Jurko 5
Pok. hody: 9/5 - 7/5, vylúčení: 8 - 13, ČK: Ďuriš - T. Szücs, Jurko a Sivák, rozhodovali: Gedeon a Rapač, 550 divákov
V zápase tímov, ktoré sa stretli v minulej sezóne o bronz, boli hostia lepší a zaslúžene vyhrali. Pod výsledok sa čiastočne podpísali aj choroby a zranenia niektorých považskobystrických hráčov.

NEDEĽA

IS Košice - Tatran Prešov 28:29 (16:15)
Najviac gólov: Strapko 6, Petraško a Guzy po 5 - Tumidalský 7, Antl 5/3, Mažár 5.
Pok. hody: 3/0 - 4/4, vylúčení: 3 - 6, ČK: Marušák (Prešov) za tri vylúčenia, rozhodovali: Haštík a Oťapka, 350 divákov
Východoslovenské derby prinieslo kvalitnú hádzanú na vysokej úrovni. Obaja aktéri sa striedali vo vedení. Domácim sa viac darilo v prvom polčase, potom sa hra vyrovnala. Rozhodujúci gól strelil Prešov minútu pred koncom stretnutia. Spravodlivejším vyjadrením pomeru síl by bola remíza.

MHC Edymax Bardejov - ŠKP Bratislava 18:24 (7:12)
Najviac gólov: P. Krok 9/1, D. Krok 4, Kavulič 2 - Štepanovský 8, Mišenčík a Kucharík po 4
Pok. hody: 3/1 - 3/1, vylúčení: 4 - 2, rozhodovali: CSipov a Pastierik, 350 divákov
Súperi predviedli solídnu hádzanú len v niektorých častiach stretnutia. Ich hra bola založená na dobrej obrane a spoliehali sa na brankárov. V úvode sa viac darilo domácim a zásluhou Patrika a Dominika Krokovcov viedli 5:3. Po 15. min sa obraz hry zmenil v prospech "policajtov", ktorí spresnili rozohrávku a otočili skóre vo svoj prospech. Domáci do konca prvého polčasu nedali už ani jeden gól. Podobne to vyzeralo aj po prestávke. Hostia využívali chyby Bardejovčanov, ktorí hrali príliš stereotypne.