04. decembra 2010

HÁDZANÁ: Hladké víťazstvo Sloveniek nad Cyperčankami

Slovenské hádzanárky zvíťazili v sobotňajšom stretnutí v poľskom Lubline nad Cyperčankami 51:20 (23:12) a do tabuľky 1. skupiny na turnaji I. fázy kvalifikácie majstrovstiev ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA LUBLIN 4. decembra (WEBNOVINY) - Slovenské hádzanárky zvíťazili v sobotňajšom stretnutí v poľskom Lubline nad Cyperčankami 51:20 (23:12) a do tabuľky 1. skupiny na turnaji I. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta v Brazílii (3. - 18. decembra 2011) si pripísali prvé dva body. Ani tie však už neoživili šance Sloveniek vybojovať si jedinú postupovú miestenku do júnovej II. fázy (play-off), keďže o nádej na prvenstvo v skupine prišli prehrami v predchádzajúcich dvoch zápasoch - s Veľkou Britániou 26:27 a Poľskom 28:31. Na reprezentantky SR čaká nedeľu 5. 12. od 15.15 h ešte súboj s Rakúšankami.

Výsledky - I. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2011 - 1. skupina - sobota:
Slovensko - Cyprus 51:20 (23:12)

Slovenky od začiatku diktovali tempo hry a v 6. min vyhrávali 5:2. Hádzanárskemu trpaslíkovi sa podarilo potom znížiť na 4:6, ale po štvrťhodine už mali na súpera šesťgólové manko (5:11). To postupne narastalo a slovenské hráčky prakticky už do prestávky rozhodli o osude duelu, keď I. polčas vyhrali jednoznačne 23:12. Ani po zmene strán sa obraz hry príliš nezmenil. Slovenské hráčky pokračovali v strieľaní gólov, na ktoré dokázal súper odpovedať len sporadicky. Napokon dosiahli Katušákove zverenky aj päťdesiatgólovú hranicu a nad najslabším družstvom skupiny vyhrali 51:20.

Zápas Poľsko - Rakúsko sa hrá od 18.00 h.