23. februára 2013

Hádzanári Tatrana Prešov triumfovali v Záporoží

Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2012/2013 svoje prvé víťazstvo. V sobotňajšom stretnutí 3. kole B-skupiny na pôde ukrajinského HC Motor ...

tatran presov ZÁPOROŽIE 23. februára (WEBNOVINY) - Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2012/2013 svoje prvé víťazstvo.

V sobotňajšom stretnutí 3. kole B-skupiny na pôde ukrajinského HC Motor Záporožie vyhrali zverenci trénera Romana Lamača 32:27 (15:10).

Šarišana si do tabuľky pripísali prvé dva body a dostali sa pred svojho súpera na 3. miesto.

V Pohári EHF sa odvetná časť začne o dva týždne, úradujúci slovenský šampión privíta v sobotu 9. 3. od 20.30 h vo svojej Tatran handball aréne HC Motor Záporožie.

Výsledok:
HC Motor Záporožie (Ukr.) - Tatran Prešov (SR) 27:32 (10:15)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa - Marušák, Hrstka 1/1, Michal Urban, D. Krok, Krištopans 5, Radčenko 3, Tumidalský, T. Urban 7, Číp, Guzy, Pejovič 6, Pekár, Antl 9, Petro 1
Pok. hody: 5/4 - 3/1, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Mitrevski a Todorovski (obaja Maced.)

Skóre duelu otvoril kanonier Tatrana Krištopans, ale domáci rýchlo otočili na 4:2. Svoj náskok potom nezvýraznili. Naopak, Prešovčania najmä gólmi krídelníkov T. Urbana a Antla otočili stav z 5:6 na 9:6 v 18. min. Umne hrajúci hostia so spoľahlivým Krupom v bránke zvýšili v ďalšom priebehu vedenie na 14:8, a to ešte nepremenili dva pokutové hody. Ukrajinci pred polčasovou prestávkou skorigovali stav úspešnou sedmičkou na 10:15.

Záporožie sa v prvej desaťminútovke po zmene strán dotiahlo na 15:18, ale následnú presilovku využil Prešov na strelenie dvoch gólov, vzápätí sa presadili aj T. Urban i Antl. Kouč Motora Čigarev si za stavu 15:22 zobral oddychový čas. Po ňom jeho zverenci ešte trikrát inkasovali (15:25) a o osude duelu bolo prakticky rozhodnuté. Domáci síce stiahli na 22:28, ale v zostávajúcom čase si hráči Tatrana už víťazstvo nenechali ujsť (32:27).