04. decembra 2016

Hádzanári Tatranu Prešov remizovali v zápase s Nórmi

Hádzanár Prešova Oliver Rábek (vpravo), archívna snímka

Hádzanár Prešova Oliver Rábek (vpravo), archívna snímka Foto: TASR/Milan Kapusta
Elverum 4. decembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov remizovali vo svojom deviatom zápase v C-skupine Ligy majstrov na palubovke nórskeho tímu Elverum Handball 24:24. Prešovčania dlho doťahovali tesný náskok súpera, ale v závere boli blízko k víťazstvu. Na konečných 24:24 domáci vyrovnali v posledných sekundách zápasu.

Najlepším strelcom Tatrana bol Oliver Rábek, ktorý strelil 10 gólov. Prešovčania, ktorí o šancu postúpiť prišli už po predošlom zápase, odohrajú záverečný duel v C-skupine LM vo februári 2017 na domácej palubovke proti španielskemu tímu Naturhouse La Rioja.

Prešovčania mali v úvode niekoľko možností na otvorenie skóre, ale to sa podarilo domácim. Tí si prakticky po celý prvý polčas udržiavali náskok. Prvý polčas bol najmä o dôrazných obranách na oboch stranách. Hráči Elverumu viedli v prvom dejstve aj o štyri góly, ale hostia sa nevzdali. Od 20. minúty boli lepším tímom, efektívnejšie premieňali svoje šance a aj zásluhou brankára Čuprinu dokázali stiahnuť výraznejší náskok súpera.

Krátko po zmene strán sa Prešovčanom podarilo vyrovnať na 11:11. Následná snaha Tatrana o vytvorenie si náskoku stroskotala na obrane domácich, ktorí opäť odskočili (14:11). Prešovčania sa však nevzdávali. V 49. minúte sa prvýkrát dostali do vedenia, keď na gól Šárpatakyho nadviazal Hrstka a bolo 18:19. Keď Rábek upravil na 18:20, nasledoval oddychový čas domácich. Ten ich povzbudil(20:20), ale Rábek a neskôr i Páleš opäť dostali hostí do vedenia. Presilovka pomohla domácim k vyrovnaniu a po tom, čo v poslednej minúte Rábek využil riskantnú hru domácich bez brankára (23:24) domáci napokon stihli vyrovnať na konečných 24:24.

Liga majstrov, C-skupina:

Elverum Handball - Tatran Prešov 24:24 (10:9)

Najviac gólov Elverum:
Lindboe 10/3, Poklar 4, Ekren 3,

zostava a góly Tatrana: Čuprina, Bražnik - Rábek 10/1, Hrstka 5/3, Krok, Sadovij 1, Ľ. Šárpataky, L. Urban 2, Pekár, Peskov 2, Vučko 1, Jankovič, Páleš 2, Carapkin.

Rozhodovali: Leszczynski, Piechota (obaja Poľ.), vylúčení: 2:3, ŽK: 3:3, 7 m hody: 3/3, 5/4.