22. novembra 2017

Hádzanárky SR prehrali v druhom prípravnom zápase so Srbkami o 2 góly

Hádzanárky SR, archívna snímka.

Hádzanárky SR, archívna snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Belehrad 22. novembra (TASR) - Slovenské hádzanárky prehrali v stredu v druhom prípravnom stretnutí s domáci Srbkami v Belehrade 24:26. Zverenky českého trénera Dušana Poloza deň predtým remizovali v Pančeve s balkánskym súperom 30:30.

Ďalší prípravný zápas odohrajú Slovenky v piatok, keď v bratislavskej Hant aréne privítajú nemecké reprezentantky (19.00).

Srbsko - Slovensko 26:24 (13:14)

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková - Minárčiková, Pastorková 2, Rechtorisová 2, Patrnčiaková 1, Pócsíková 3, Takáčová 1, M. Rajnohová 2, Kučerová 2, S. Szarková 4/2, Demajová 1, Habánková 2, Bujnochová 3, Šutranová 1

Slovenky po remíze v utorkovom súboji odohrali so Srbkami ďalšiu vyrovnanú partiu. V 8. minúte sa vďaka Szarkovej dokonca ujali vedenia 5:4, potom však domáce hráčky zapli na vyššie obrátky a vybudovali si trojgólový náskok. Ďalšie momenty patrili opäť Slovenkám, ktoré do polčasu otočili skóre na 14:13. Srbky sa v druhom dejstve dokázali znovu dostať do tempa a v 43. minúte viedli 22:17. Vedenie už domáce hráčky nepustili z rúk. Slovenkám sa v závere ešte podarilo trochu zdramatizovať duel, keď upravili na konečných 24:26.