12. decembra 2017

Halák priviedol 31 zákrokmi Islanders k víťazstvu nad Washingtonom

Na snímke slovenský brankár Jaroslav Halák chytá puk, ktorý strelil Nicklas Backstrom počas zápasu NHL NY Islanders a Washingtonu. Foto: TASR/AP
New York 12. decembra (TASR) - Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v zámorskej NHL 31 úspešnými zákrokmi hokejistov New Yorku Islanders k domácemu víťazstvu 3:1 nad Washingtonom. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Halák inkasoval z 32 striel iba raz, za stavu 3:0 ho v 49. minúte prekonal ruský obranca Capitals Dmitrij Orlov.

V noci na utorok zasiahol v zámorskej profilige do hry ešte jeden slovenský hokejista, Tomáš Tatar ale nebodoval a jeho Detroit podľahol doma Floride 1:2 po predĺžení.

Výsledky NHL:

New York Islanders - Washington 3:1 /HALÁK za domácich 31 úspešných zásahov, inkasoval 1 gól/,
New York Rangers - Dallas 1:2 pp a sn,
Pittsburgh - Colorado 1:2,
Detroit - Florida 1:2 pp,
Winnipeg - Vancouver 5:1,
Anaheim - Carolina 3:2