05. februára 2014

Halák s prehrou v nájazdoch, bodovali Chára a Kopecký

Víťazný gól Kyle Turriho do bránky Jaroslava Haláka v piatom nájazde v zápase Otawy so St. Louis Foto: TASR/AP
New York 5. februára (TASR) - V deviatich zápasoch zámorskej NHL v noci na stredu bodovali dvaja slovenskí hokejisti, po asistencii si pripísali Zdeno Chára z Bostonu a Tomáš Kopecký z Floridy. St. Louis v bránke s Jaroslavom Halákom prehralo doma s Ottawou 4:5 po samostatných nájazdoch.

Chára pomohol k domácemu triumfu Bruins nad Vancouverom 3:1 v jeho poslednom zápase pred presunom do Európy, keďže ponesie slovenskú vlajku pri otváracom ceremoniáli XXII. zimných olympijských hier v Soči. Kapitán Bostonu strávil na ľade takmer 24 minút a do štatistík zaznamenal jeden mínusový bod. Canucks prehrali piaty zápas v rade.

Florida zvíťazila na vlastnom ľade nad Torontom 4:1, Kopecký zaknihoval jeho siedmu asistenciu v sezóne.

Hokejisti New York Islanders vyhrali vo Washingtone 1:0, obranca Ľubomír Višňovský odohral vyše 21 minút. Gólman Jevgenij Nabokov zaznamenal 57. shutout v kariére a Islanders zastavili sériu piatich prehier. Carolina doma prehrala s Winnipegom 1:2, obranca Andrej Sekera strávil na ľade vyše 22 minút bez bodového zápisu.

Víťazstvo Senators zariadil v piatom kole nájazdov Kyle Turris, Halák kryl v súboji 26 striel. Montreal pokoril Calgary 2:0, slovenský brankár Peter Budaj nechytal.