24hod.sk    Šport    Hokej

21. decembra 2005

Hálovu sériu prerušil Lipiansky

36. kolo hojkejovej ST Extraligy.

Hokejová ST Extraliga včera pokračovala po reprezentačnej prestávke stretnutiami 36. kola. Do zápasu vo Zvolene nastúpili domáci slabo. Nechali sa dvakrát vylúčiť a v 10. min viedli Liptáci už 2:0. Zvolenčania sa spamätali až v druhej časti a po góloch Cibuľu a Šechného aj vyrovnali. Šťastena napokon stála pri domácich hokejistoch, ktorým tri body zaručil šesť minút pred koncom opäť Cibuľa. Časté vylučovanie a následne využité presilovky sa podpísali pod vysoké skóre na Záhorí. Skalica sa síce ujala vedenia už v 2. min, no potom puk častejšie držali na svojich hokejkách dobre hrajúci hostia. Tí napokon nedokázali zvíťaziť, keď vyrovnávajúci gól inkasovali pri vlastnej presilovke niekoľko sekúnd pred koncom. V Trenčíne ukončil rekordnú šnúru neinkasovaného gólu domáceho gólmana Hálu Košičan Lipiansky, ktorý po jedenástich minútach hry otvoril skóre. Vzápätí však po samostatnom úniku Zlocha vyrovnal a v druhej tretine sa o víťazstvo Dukly postaral Sivák. V zápase pod Zoborom si Nitra poradila so Žilinou 5:3.

(2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 6., 20. Musil, 25. M. Kováčik, 37.
Ľ. Kolník, 44. T. Chrenko - 5., 38. Gálik, 59. Krajči. Rozhodovali: J. Marušin - Gajan,
M. Grečko, vylúčení: 2:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, striedania: od 44. Strapko za Nitru, 2 600 divákov.
NITRA: Fikrt - D. Milo, I. Švarný, V. Vlk, Petrinal, B. Majeský, Hruška, - Ľ. Kolník, Chrenko, M. Kováčik - Vozdecký, Štefanka, Čacho - Musil, J. Mihálik, S. Saliji.
ŽILINA: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, R. Rehák, Kontšek - Miklík, Hreus, S. Gron -
M. Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík, V. Král.

Trenčín 2:1 KOŠICE
(1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 11. Zlocha, 26. Sivák -
13. Lipiansky . Rozhodovali: Jung - Horínek, J. Tvrdoň, vylúčení: 6:8, navyše Majeský 10 min za nešportové správanie - Lažo a Hvila obaja 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez zmien, 3 388 divákov.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Urban, Homér, Mikuš, Mocek, Liška, Hriňa, Baláž - Melichárek, Kóňa, Kútny - Nemec, Poljaček, Majeský - Sikorčin, Húževka, Micka - Sivák, Lezo, Zlocha.
KOŠICE: Laco - Kledrowetz, Varga, Podhradský, Kall, Horáček, Frühauf - Dravecký, Kmiť, Bartoš - Lažo, Lipiansky, Krayzel - Hvila, Sabol, Šimurda - Jenčík, Lukáč, Slovák.

ZVOLEN 4:3 L. Mikuláš
(0:2, 2:0, 2:1)

Góly: 26. Cibuľa, 28. Šechný, 44. Weissmann, 54. Cibuľa - 4. Devečka, 10. Šebo, 50. Opatovský, vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mullner, 450 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Babka, Ščibran, Bonni, Štork, Stančok, Velebný, Priechodský - Weissmann, Šechný, J. Čierny - Hanzal, Turek, Cibuľa - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - Jurík, Mahdalík, Chovan.
L. MIKULÁŠ: Falter - P. Lištiak, Rúfus, M. Droppa M. Školiak, M. Šterbák, Devečka - Marek Hovorka, Pleva, Kopecký - Opatovský, Žemlička, Šebo - Bartík, Róbert Huna, Richard Huna - Kövér, Pohanka, Tarageľ.

Skalica 4:4 p.p. Martin
(1:2, 2:2, 1:0 - 0:0)

Gól: 2. Vala, 28. T. Višňovský, 31.
T. Višňovský, 60. Jarolín  - 8. Važan, 12. Podstavek, 24. Vantroba, 40. Beran, vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Galamboš, Pavlovič, 1 750 divákov.
SKALICA: Tuček (41. Hamerlík) - M. Ivičič, M. Křetinský, Benák, Flamík (22. Dostál), Zajac, Klement, - T. Višňovský, Jarolín, R. Hartmann - Sýkora, Vala, Lišťák - Grill, Krumpál, Malík (23. Dornič)
MARTIN: Rovnianek - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Stolárik - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, G. Saliji - T. Jaško, Kuric, Beutel - P. Tabaček, Hanec, Holečko.

Hlasovanie zatiaľ vedie Milo

V hlasovaní fanúšikovskej obce na určenie prvej päťky na exhibičný Zápas hviezd ST Extraligy a Tipsport Extraligy, ktorý bude po druhý raz na Slovensku - v Poprade 21. januára, dostali k 20. decembru zatiaľ podľa najviac hlasov brankár Dukly Trenčín Miroslav Hála (1 065), obranca HKM Nitra Dušan Milo (1 087) a útočník Dukly Trenčín Igor Majeský (934). Divácke hlasovanie sa začalo 12. decembra a skončí sa posledným decembrovým dňom. Druhé päťky potom určia svojím výberom novinári a posledné dodajú tréneri. Suverénom v diváckom hlasovaní je zatiaľ obranca Dušan Milo. Prekvapením v hlasovaní útočníkov je momentálne až 9. priečka pre najproduktívnejšieho hráča ST Extraligy Martina Hujsu (Slovan), ktorý v 34 zápasoch nazbieral 43 bodov (23+20). (TASR)

Hlasy trénerov

Antonín Stavjaňa, Nitra: „Hráči síce začali s chuťou, no prvý gól nás prekvapil. Potom sme sa dostali do vedenia a napokon sme po dobrom výkone zvíťazili.."
Ján Šterbák: „Videli sme pekný hokej, no s konečným skóre spokojní nie sme, pretože sme chceli uhrať lepší výsledok."
Jerguš Bača, L. Mikuláš: „ Náš dvojminútový výpadok v druhej tretine vrátil Zvolen do zápasu a v poslednej tretine rozhodlo oslabenie o dvoch hráčov. Dostali sme gól, ktorý rozhodol o výsledku."
Peter Mikukla, Zvolen: „Neviem si vysvetliť výpadok v prvej tretine. V záverečnej časti hry rozhodla naša presilovka a som rád, že sme zvíťazili."
Milan Hovorka,Trenčín: „Súper bol pohyblivejší v prvej tretine, po vyrovnávajúcom góle sme sa im vyrovnali a nakoniec obetavou hrou sme dotiahli hru do víťazného konca."
Milan Staš, asistent Košíc: „Podarilo sa nám porušiť Hálovu nepriestrelnosť, ale dostali sme dva góly, ktorým sme už nedokázali čeliť."