Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

31. júla 2020

Hamiltonovi zrejme koronavírus predĺžil kariéru. Prezradil, koľko rokov by ešte chcel pretekaťPandémia koronavírusu v ostatných mesiacoch priniesla celému svetu mnoho utrpenia a spôsobila veľa problémov v rôznych sférach. V istých ...Zdieľať
aptopix_hungary_f1_gp_auto_racing_92238 e1f2984ecf374b9b87e9fe72fb53fca1 676x446 31.7.2020 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu v ostatných mesiacoch priniesla celému svetu mnoho utrpenia a spôsobila veľa problémov v rôznych sférach.


V istých ohľadoch však bola aj na niečo dobrá, keď aspoň na pár týždňov výrazne spomalila rozlietaný život miliónov ľudí. A ako priznal britský motojazdec formuly 1 Lewis Hamilton, jemu pandémia možno predĺžila súťažnú kariéru o niekoľko rokov.

"Ochorenie COVID-19 je celkovo veľkým negatívom, opatrenia mi však dodali mnoho životnej energie a silu sústrediť sa aj na iné veci, ako je jazdenie. Bol to čas, počas ktorého sme si mnohí trochu vydýchli, čo nám dodalo energiu fungovať ďalej," povedal 35-ročný Hamilton.

Jazdiť by chcel ešte pár rokov


A na aký dlhý čas načerpal Brit silu: "Súťažne jazdiť na najvyššej úrovni by som chcel čo najdlhšie. Vidím to tak na dva či tri roky," pokračoval.

Jeho kontrakt s tímom Mercedes však platí len do konca kalendárneho roka. "Chcem si udržať pozíciu v tíme aj do budúcnosti," prezradil.

Favorit na víťazstvo Veľkej Ceny


Lewis Hamilton je favoritom na víťazstvo v nedeľňajšej Veľkej cene Veľkej Británie na okruhu Silverstone.

Je to jeho domáce prostredie, na ktorom v minulosti triumfoval už šesťkrát. Teraz sa však nebude môcť spoľahnúť na podporu fanúšikov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hamiltonovi zrejme koronavírus predĺžil kariéru. Prezradil, koľko rokov by ešte chcel pretekať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dávid Hancko by mal ostať v Sparte Praha, český klub vyrokoval aj nižšiu opciu
<< predchádzajúci článok
Osaková neplánuje vynechať US Open, do New Yorku však pre Covid-19 nepríde Bartyová ani Halepová

Hamiltonovi zrejme koronavírus predĺžil kariéru. Prezradil, koľko rokov by ešte chcel pretekať - diskusné fórum čitateľov