15. februára 2015

Hamšík dostal v Palerme koňara, čaká ho rehabiltácia

Slovenský futbalový reprezentant a hráč SSC Neapol Marek Hamšík

Slovenský futbalový reprezentant a hráč SSC Neapol Marek Hamšík Foto: TASR/AP
Neapol 15. februára (TASR) - Futbalisti SSC Neapol prehrali v sobotňajšom zápase 23. kola talianskej Serie A na trávniku Palerma 1:3. Ich slovenský kapitán Marek Hamšík hral do 54. minúty, striedať musel pre bolesti v stehne. V nedeľu ho čaká rehabilitácia a až neskôr bude známe, či stihne štvrtkový úvodný zápas 16-finále Európskej ligy UEFA 2014/2015 proti tureckému Trabzonsporu.

SSC nevyužil šancu znížiť stratu v tabuľke na druhý AS Rím, tím španielskeho trénera Rafaela Beniteza prehral po šiestich zápasoch. Hostia mali síce viac z hry, častejšie sa pokúšali o streľbu, no neuspeli. "Doplatili sme na naše chyby. Škoda neúspechu. Už pozeráme dopredu, vo štvrtok nás čaká úvodný šestnásťfinálový duel v Trabzone. V prvých minútach duelu som dostal koňara. Pokračoval som v hre, ale postupom času ma zranené stehno limitovalo v pohybe na ihrisku," citovala Hamšíka jeho oficiálna internetová stránka.

Špílmacher SSC v nedeľu absolvoval regeneračné cvičenia a v pondelok si pôjde zabehať, aby zistil stav svojho zraneného svalu.