28. februára 2010

Hamšík skóroval

Futbalisti aktuálne tretieho tímu najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A AS Rím remizovali na pôde SSC Neapol 2:2. Rimania viedli tesne pred koncom 2:1, no ...

RÍM 28. februára (WEBNOVINY) - Futbalisti aktuálne tretieho tímu najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A AS Rím remizovali na pôde SSC Neapol 2:2. Rimania viedli tesne pred koncom 2:1, no v poslednej minúte rozhodca odpískal pokutový kop pre domáci Neapol. K exekúcii sa postavil slovenský reprezentačný stredopoliar Marek Hamšík a rozhodol o deľbe bodov. Pre 22-ročného rodáka z Banskej Bystrice to bol už deviaty gól v tejto sezóne, naposledy skóroval ešte 20. decembra minulého roka proti Chievu Verona. Obhajca titulu Inter Miláno zvíťazil v nedeľňajšom stretnutí 26. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A na pôde trápiaceho sa Udinese 3:2. Hostia viedli do polčasovej prestávky už 3:1, no v druhom polčase ešte skorigoval na konečných 2:3 Antonio Di Natale. Ten premenil nariadený pokutový kop. Prenasledovateľ Interu a zároveň jeho mestský rival AC tiež zvíťazil, na domácom trávniku zdolal Atalantu 3:1. Prvé dva gólové zápisy zaznamenal brazílsky útočník Alexandre Pato, po prestávke znížil na 1:2 stredopoliar Jaime Valdes Zapata. Poistku pre milánske AC strelil o päť minút neskôr Marco Borriello. Inter má pred AC v tabuľke aj naďalej náskok štyroch bodov. Palermo prekvapujúco zvíťazilo na pôde turínskeho Juventusu 2:0 a dostalo sa na priebežnú štvrtú priečku v tabuľke. Juventus sa prepadol na šiestu pozíciu. Gólovú prestrelku zažili diváci na štadióne v Janove, kde miestny FC privítal Bolognu. Zápas sa skončil 4:3 pre hostí, pričom hetrik zaknihoval útočník Martins Adailton.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 26. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
AC Miláno - Atalanta 3:1 (2:0)
Góly: 30. a 41. Pato, 61. Borriello - 56. Valdes, 30 000 divákov

Chievo Verona - Cagliari 2:1 (1:0)
Góly: 33. De Paula, 78. Granoche - 51. Astori, ČK: 60. Marcolini - 71. Nainggolan, 8000 divákov

FC Janov - Bologna 3:4 (3:2)
Góly: 8. a 38. Suazo, 18. Sculli - 28., 57. a 79. Adailton (tretí z pok. kopu), 11. Buscé, 25 395 divákov

Livorno - Siena 1:2 (1:0)
Góly: 10. Lucarelli (z pok. kopu) - 79. Calaio, 90. Maccarone, ČK: 51. Moro (Livorno), 15 000 divákov

SSC Neapol - AS Rím 2:2 (0:0)
Góly: 75. Denis, 90. HAMŠÍK (z pok. kopu) - 59. Baptista (z pok. kopu), 65. Vučinič, 62 000 divákov
Marek Hamšík (Neapol) odohral celý duel a v 90. min skóroval.

Parma - Sampdoria Janov 1:0 (0:0)
Gól: 54. Zaccardo, 18 964 divákov

Udinese - Inter Miláno 2:3 (1:3)
Góly: 2. Pepe, 52. Di Natale (z pok. kopu) - 5. Balotelli, 21. Maicon, 45. D. Milito, 20 000 divákov

Juventus Turín - Palermo 0:2 (0:0)
Góly: 60. Miccoli, 81. Budan, 20 749 divákov

Nemecko - I. liga

Bayern Mníchov sa prvý raz v sezóne 2009/2010 prepracoval na vrchol tabuľky najvyššej nemeckej dlhodobej futbalovej súťaže. Držiteľ 21 titulov z I. bundesligy deň po domácom zaváhaní Bayeru Leverkusen, bezgólovej remíze s Kolínom nad Rýnom, zdolal v Allianz Arene pred 69 000 divákmi Hamburger SV 1:0 (0:0).

O jediný presný zásah záverečného stretnutia 24. kola súťaže sa postaral v 78. min francúzsky tvorca hry Franck Ribéry. Rekonvalescent si spracoval dlhý pas z vlastnej polovice, šikovne sa zbavil Guya Demela a svoje sólo úspešne zakončil zo 14 metrov. V bránke mužstva z prístavného mesta vtedy už stál Wolfgang Hesl, ktorý na druhý polčas nahradil Franka Rosta zraneného pri kolízii s Bastianom Schweinsteigerom.

Išlo o jubilejný 100. súťažný súboj týchto tímov, ktoré pred výkopom figurovali na druhej a štvrtej priečke. Hamburg teraz zaostáva za tretím Schalke 04 Gelsenkirchen o 8 bodov. Bayern má dvojbodový náskok pred spomenutým Leverkusenom, ktorý ho v sobotu po 21 rokoch obral o historický rekord v počte bundesligových vystúpení bez prehry v rade v jednej sezóne (13-11-0).

Zverenci Louisa van Gaala si v ostatných týždňoch a mesiacoch počínajú porovnateľne presvedčivo ako "farmaceuti". Vo všetkých súťažiach neokúsili trpkosť prehry už v 17. dueli. Bayern naposledy ťahal za kratší koniec 3. novembra 2009 v Lige majstrov proti francúzskemu Girondins Bordeaux (0:2). Na vlastnom trávniku si pripísal 9. triumf v rade. Proti Hamburgu sa mu pritom nezvyklo dariť. Z predchádzajúcich šiestich vzájomných duelov totiž vyťažil len tri remízy pri rovnakom počte prehier.

V úvodnom nedeľňajšom zápase 24. kola I. bundesligy zvíťazil úradujúci majster VfL Wolfsburg na trávniku Hannoveru 1:0. Jediný presný zásah zaznamenal v 78. min Zvjezdan Misimovič. Slovenský obranca v službách Hannoveru Ján Ďurica odohral celý duel rovnako ako na opačnej strane pravý zadák hostí Peter Pekarík.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 24. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:
Bayern Mníchov - Hamburger SV 1:0 (0:0)
Gól: 78. Ribéry, 69 000 divákov

Hannover 96 - VfL Wolfsburg 0:1 (0:0)
Gól: 78. Misimovič, 34 000 divákov
Ján Ďurica (Hannover) a Peter Pekarík (Wolfsburg) odohrali celý zápas.

Česko - I. liga

Futbalisti Teplíc iba remizovali v nedeľňajšom stretnutí 17. kola najvyššej českej futbalovej súťaže na pôde Českých Budějovíc 0:0. Favorizované Teplice nedokázali počas riadneho hracieho času ani raz prekonať domáceho gólmana Kučeru a do tabuľky Gambrinus ligy si pripísali iba jeden bod. Na priebežné prvé miesto tabuľky sa po nedeli dostal Jablonec, ktorý zdolal Bohemians 1905 hladko 3:0. Domáci viedli už v 9. min 2:0 a o výsledku zápasu bolo prakticky rozhodnuté. Záverečný presný zásah Jablonca strelil v 69. min Kovařík.

V priamom súboji dvoch slovenských brankárov v stretnutí Olomouc - Slovácko mal po zápase viac dôvodov na radosť domáci gólman Tomáš Lovásik, ktorého tím zvíťazil najtesnejším rozdielom 1:0. Hosťujúci Miroslav Filipko inkasoval v dueli jediný raz, v 57. min z kopačky Ordoša, ani to však Slovácku nestačilo na zisk čo len jediného bodu. Mladá Boleslav trochu prekvapujúco zaváhala na domácej pôde v súboji proti Kladnu, keď prehrala 0:1. Jediný presný zásah duelu strelil už v 4. min Strnad, domáci už na tento gól nedokázali odpovedať do konca súboja.

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 17. kola najvyššej českej futbalovej súťaže - Gambrinus ligy 2009/2010:
České Budějovice - Teplice 0:0
2886 divákov
Peter Černák, Ľubomír Meszároš (obaja Č. Budějovice) aj Matej Siva (Teplice) odohrali celý zápas.

Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (2:0)
Góly: 6. Pavlík (z 11 m), 9. Lafata, 69. Kovařík, 4812 divákov
Martin Cseh (Bohemians) odohral celý zápas.

Mladá Boleslav - Kladno 0:1 (0:1)
Gól: 4. Strnad, 3021 divákov
Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) odohral celé stretnutie, Peter Mráz (Kladno) odohral celý duel.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Gól: 57. Ordoš, 4774 divákov
Marek Kaščák i Ladislav Onofrej odohrali celé stretnutie, Tomáš Lovásik (všetci Olomouc) odchytal celý súboj. Miroslav Filipko odchytal celý duel, Tomáš Košút (obaja Slovácko) odohral celý zápas

Španielsko - I. liga

Futbalisti Villarrealu dokázali zvíťaziť v nedeľňajšom zápase 24. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División nad Deportivom La Coruňa najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól duelu sa postaral v 36. min Joseba Llorente. La Coruňa vďaka prehre prišla o dôležité body v boji o pohárové priečky. Zaváhal aj Espanyol Barcelona, ktorý remizoval na pôde posledného Xerezu 1:1. Hostia síce viedli od 18. min zásluhou gólu Pabla Daniela Osvalda, no radosť zo zisku troch bodov im v 77. min prekazil Mario Bermejo. Hráči FC Sevilla zaváhali v zápase proti Athletic Bilbao, keď len remizovali 0:0. Sevillčania sú aj naďalej na štvrtom mieste v tabuľke.
Výsledky úvodných nedeľňajších stretnutí 24. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:

Sporting Gijón - Osasuna 3:2 (1:1)
Góly: 18. Cuevas, 71. Barral, 81. Gimenez (z pok. kopu) - 39. Nekounam (z pok. kopu), 49. Vadocz, 23 000 divákov

Racing Santander - Almería 0:2 (0:1)
Góly: 29. Soriano, 67. Crusat, 17 500 divákov

FC Sevilla - Athletic Bilbao 0:0
ČK: 52. Romarič (FC Sevilla), 20 000 divákov

Francúzsko - I. liga

Olympique Marseille zvíťazil nedeľňajšom zápase 26. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže - Ligue 1 na ihrisku Paríža St. Germain rozdielom triedy. V 15. min otvoril skóre duelu Hatem Ben Arfa, v druhom polčase pridali ďalšie presné zásahy Lucho González a Benoit Cheyrou. Marseille sa momentálne nachádza na piatom mieste. Futbalisti klubu OSC Lille zaváhali na domácom ihrisku proti AJ Auxerre, keď prehrali 1:2. Hostia získali tri body zásluhou dvoch presných zásahov útočníka Roya Contouta.
Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 26. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže - Ligue 1:
OSC Lille - Auxerre 1:2 (1:1)
Góly: 34. Hazard - 19. a 72. Contout, 12 000 divákov

Paríž St. Germain - Marseille 0:3 (0:1)
Góly: 15. Ben Arfa, 54. Lucho González, 71. Benoit Cheyrou, 14 400 divákov
Zápas Le Mans - Bordeaux pre silný vietor odložili.

Grécko - I. liga

Panthrakikos - Kavala 1:3
Aris Solún - Larisa 2:0 - Michal Peškovič (Aris Solún) nastúpil do zápasu v 51. min
Levadiakos - PAS Giannina 4:1 - Ľuboš Hajdúch (Levadiakos) nebol na zápasovej súpiske
Olympiakos Pireus - Atromitos 2:0 - Pavol Kováč (Olympiakos) nebol ani na lavičke náhradníkov
Panionios - Panathinaikos 0:2