21. januára 2010

Hantuchová hladko do 3. kola v Melbourne

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (18. - 31. januára, celková dotácia 24,094 ...

MELBOURNE 21. januára (SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne (18. - 31. januára, celková dotácia 24,094 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion). Turnajová dvadsaťdvojka Hantuchová si vo štvrtkovom súboji 2. kola poradila so švédskou kvalifikantkou Sofiou Arvidssonovou bez väčších ťažkostí za 64 minút 6:4, 6:1. Súperkou Hantuchovej v 3. kole bude Číňanka Na Li (16.), čo môže byť zaujímavá konfrontácia vzhľadom na februárový bratislavský duel 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie medzi Slovenkami a Číňankami.

Vo vyrovnanom prvom sete využila 26-ročná Slovenka jedinú možnosť na brejk v desiatom geme a z 5:4 upravila na 6:4. Dovtedy si obe hráčky držali svoj servis. V druhom dejstve už Hantuchová na dvorci číslo 2 kraľovala, keď od stavu 1:1 nepustila o rok mladšej a o 114 miest v rebríčku nižšie postavenej súperke (25. / 139.) ani gem. Za stavu 5:1 síce pri podávaní na víťazstvo pustila švédsku súperku k jedinému brejkbalu, ale zostalo len pri ňom. Vzápätí využila druhý mečbal. Hantuchová s Arvidssonovou sa v súťažnom stretnutí stretli vôbec po prvý raz
Držiteľka troch singlových trofejí na okruhu WTA Hantuchová hrá na Australian Open medzi seniorkami 11. raz (aj so zarátaním kvalifikácie spred desiatich rokov). Miestny aj absolútny grandslamový rekord si vytvorila predvlani, a to v podobe prieniku do semifinále, v ktorom prehrala so Srbkou Anou Ivanovičovou 6:0, 3:6, 4:6, hoci viedla 6:0, 2:0. Do 3. kola medzi 32 najlepších postúpila popradská rodáčka v Melbourne Parku celkovo ôsmykrát, z toho šiestykrát v rade.

Dvojhra žien - 2. kolo:
Daniela Hantuchová (22-SR) - Sofia Arvidssonová (Švéd.) 6:4, 6:1 za 64 minút (31, 33)