30. mája 2014

Hantuchová prehrala v Paríži v 3. kole dvojhry s Kerberovou

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová odvracia loptičku Nemke Angelique Kerberovej v zápase 3. kola grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži v piatok 30. mája 2014. Foto: TASR/AP

Paríž 30. mája (TASR) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová rovnako ako jej krajanky Dominika Cibulková s Annou Karolínou Schmiedlovou neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Ako nasadená tridsaťjednotka prehrala s osmičkou "pavúka" Nemkou Angelique Kerberovou v dvoch setoch 5:7, 3:6. Slovensko tak vo francúzskej metropole prišlo aj o posledné želiezko v ženskom singli.

Hantuchová neoplatila súperke prehru z februárového zápasu 1. kola svetovej skupiny Pohára federácie v bratislavskom NTC. Zverenka švédskeho trénera Petra Lundgrena v prvom sete vyrovnala z 1:3 na 3:3 a z 3:5 na 5:5.

V jedenástom geme však pri vlastnom servise premrhala náskok 40:0, čo ju stálo úvodné dejstvo, V druhom sete si Kerberová po dvoch brejkoch vybudovala náskok 5:2 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Hantuchovej singlovým maximom na Roland Garros zostáva osemfinále z rokov 2002, 2006, 2010 a 2011.