29. mája 2014

Rybáriková utŕžila prehru v druhom kole dvojhry v Paríži

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (25. mája - 8. júna, celková dotácia 25 018 900 ...

magdalena rybarikova PARÍŽ 29. mája (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (25. mája - 8. júna, celková dotácia 25 018 900 eur, antuka) s takisto nenasadenou Španielkou Maríou-Teresou Torróovou-Florovou v ich premiérovom vzájomnom súboji za 98 minút 2:6, 6:2, 2:6.

V rozhodujúcom sete proti 22-ročnej 55. hráčke svetového rebríčka WTA pritom viedla zverenkyňa Petra Hubera pomerne nádejne 2:1 s brejkom, odvtedy si však nepripísala už ani gem.

Dvadsaťpäťročná piešťanská rodáčka Rybáriková si odnáša prémiu 42 000 eur a 70 bodov do počítačového poradia, v ktorom sa nachádza na 34. pozícii. Vo štvrtok sa ešte predstaví v 1. kole štvorhry, v ktorej je jej partnerkou Nemka Andrea Petkovicová.

Držiteľka štyroch singlových titulov z hlavnej profesionálnej úrovne Rybáriková si vo francúzskej metropole len vyrovnala miestny osobný rekord zo sezón 2008, 2009, 2010 a 2013. Na newyorských US Open bola v rokoch 2008 a 2009 v 3. kole.

Torróová-Florová získala v apríli na antuke v marockom Marrákeši svoju prvú trofej vo dvojhre, ale k Buloňskému lesíku na debut v "main draw" na Majors pricestovala so sériou štyroch nezdarov. V 3. kole vyzve úspešnú zo stretnutia Heather Watsonová (V. Brit.) - Simona Halepová (Rum.-4).

Dvojhra žien - 2. kolo:

María-Teresa Torróová-Florová (Šp.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:2, 2:6, 6:2 za 98 minút