14. februára 2008

Hantuchová v Antverpách už vo štvrťfinále

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová zdolala v stredajšom súboji 2. kola dvojhry na turnaji WTA Tour Proximus Diamond Games v Antverpách

(Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch DecoTurf v hale) Belgičanku Yaninu Wickmayerovú 6:4, 6:3. V stretnutí trvajúcom 90 minút tretia nasadená Slovenka premenila v prvom sete až v poradí desiaty brejkbal, ale ten znamenal zároveň aj zisk úvodného dejstva. V druhom sete 24-ročná Hantuchová o šesť rokov mladšiu súperku už výraznejšie prevýšila a získala ho v pomere 6:3. Súperkou slovenskej tenistky v boji o postup do semifinále bude víťazka zápasu Julie Dittyová (USA) - Timea Bacsinszká (Švajč.).

Osemnásťročná Wickmayerová s renkingom 163. a voľnou kartou nemala proti favorizovanej súperke čo stratiť. Pri dvoch úvodných svojich podaniach odvrátila 8 brejkbalových možností Hantuchovej. Servis stratila až v desiatom geme, keď viedla už 40:0. V druhom sete stratila 18-ročná rodáčka z Lier podanie v šiestom geme a vzápätí Slovenka zvýšila na 5:2. Za stavu 5:3 Hantuchová zvládla pri svojom podaní situáciu s brejkbalom súperky a krátko na to premenila prvý mečbal.

Hlas: Daniela Hantuchová: "Vôbec to nebolo jednoduché a moje víťazstvo sa nerodilo ľahko. Súperka bola na rozdiel odo mňa rozohratá z 1. kola a burcovalo ju približne 8000 divákov. Ja som v podstate hrala na tomto dvorci po prvý raz. O tieto okolnosti viac si cením, že som sa s tým úspešne vyrovnala. Najväčšie problémy mi robilo zvládnutie Wickmayerovej veľmi dobrého podania, pri ktorom sa mi dlho nedarilo vytvoriť si šance a premienať ich. Keď som sa dostala do výmen, už to išlo lepšie. Postupom času som sa rozohrávala a napokon som sa presadila. Vo štvrtok si určite pozriem zápas Američanky Julie Dittyovej so Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou, z ktorého vzíde moja štvrťfinálová súperka, a takisto sa teším na večerné vystúpenie Justine Heninovej. Prípadné semifinále proti nej je veľmi motivujúce, ale ja sa tam najprv musím prebojovať. Určite nedostanem nič zadarmo."