23. septembra 2009

Hantuchová v Soule postúpila do 2. kola

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová potvrdila pozíciu najvyššie nasadenej hráčky na turnaji WTA Tour Hansol Korea Open v kórejskom Soule (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace ...

SOUL 23. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová potvrdila pozíciu najvyššie nasadenej hráčky na turnaji WTA Tour Hansol Korea Open v kórejskom Soule (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku). V stredajšom zápase 1. kola dvojhry zvíťazila nad Japonkou Ajumi Moritovou v ich premiérovom vzájomnom súboji za 132 minút 6:4, 4:6, 6:2.

"Na úvodné kolo to dnes bolo naozaj dobré. Ajumi zahrala výborne, nemala som to ľahké. Som šťastná, že som si s ňou napokon dokázala poradiť. V treťom sete sa od stavu 1:1 po skóre 5:1 môj výkon stupňoval. Upokojila som sa a chodila si pre údery, hrala som v tej fáze perfektne. Určite si z tohto duelu beriem veľa pozitív,“ uviedla D. Hantuchová pre internetovú stránku WTA.

Dvadsaťšesťročná popradská rodáčka Hantuchová potvrdila svoju ohurujúcu efektivitu v trojsetových zápasoch v ostatnom období. Triumfovala totiž už v jubilejnom desiatom takomto dueli v rade. Z ostatných 19 "maratónov" sa radovala v 17 prípadoch. Naposledy za takýchto okolností podľahla 18. júna na tráve v holandskom Hertogenboschi ruskej jednotke renkingu Dinare Safinovej 6:1, 4:6, 3:6.

Zverenkyňa Larriho Passosa Hantuchová momentálne figuruje na 21. mieste vo svetovom rebríčku. Ak sa v kórejskej metropole prebojuje do finále, vráti sa k 28. septembru pred Dominiku Cibulkovú (19.) na post národnej jednotky. Pre agentúru SITA to v utorok uviedol Kevin Fischer z Tenisovej asociácie žien (WTA). V soulskom singlovom osemfinálovom 2. kole by Hantuchová vo štvrtok nemala mať nezvládnuteľnú úlohu proti Juhoafričanke Chanelle Scheepersovej (139.), ktorá v januári na melbournských grandslamových Australian Open dostala od spomenutej Cibulkovej dvojitého "kanára", teda 0:6, 0:6.

Semifinalistka Australian Open 2008 Hantuchová už teraz má istotu 30 bodov do počítačového poradia a šeku na 2950 USD.

Proti 19-ročnej Moritovej (69.) nevyužila Hantuchová v druhom geme tri brejkbaly a sama stratila servis štvrtým na 1:2, ale okamžite dosiahla rebrejk. V šiestom geme nezužitkovala favorizovaná Slovenka jednu šancu a v siedmom opäť sama odovzdala podanie (3:4). Kolísanie skóre sa však nezastavilo. Niekdajšia päťka systému Hantuchová si totiž pripísala tri hry v rade a s nimi aj vstupný set - 6:4 za 47 minút.

V druhej časti vďaka rebrejku obrátila Hantuchová na 2:1*, neskôr však prehrávala 3:5 a pri vlastnom servise čelila setbalu. Eliminovala ho a v desiatom geme mala jednu šancu vyrovnať, zostalo však pri nej. Po 100 minútach sa akoby začínalo odznova - 6:4, 4:6. Skúsenejšia Slovenka od skóre 1:1 v treťom sete zaznamenala sériu 4 hier, a hoci nezvládla prvé podávanie na triumf, ako prijímajúca premenila tretí mečbal v ôsmom geme. Celkovo využila 7 z až 23 brejkbalov.