Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

30. apríla 2009

Hasiči zlikvidovali požiar v TatráchHasiči dnes zlikvidovali lesný požiar v Národnej prírodnej rezervácii Mokriny pod osadou Kežmarské Žľaby vo Vysokých Tatrách. „Veliteľ zásahu Ondrej Šproch odovzdal požiarovisko o 16:00 ...Zdieľať
POPRAD 30. apríla (WEBNOVINY) – Hasiči dnes zlikvidovali lesný požiar v Národnej prírodnej rezervácii Mokriny pod osadou Kežmarské Žľaby vo Vysokých Tatrách. „Veliteľ zásahu Ondrej Šproch odovzdal požiarovisko o 16:00 zástupcom Štátnych lesov Tatranského národného parku,“ informoval operačný dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Poprade Jaroslav Hudáč. Hasiči postupne opúšťajú jednotlivé úseky. Ako poslední odídu z požiaroviska kežmarskí a popradskí hasiči. Presná príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa.


Veľký lesný požiar v Kežmarských Žľaboch likvidovali hasiči od utorka. Do hasiacich prác bolo denne nasadených do 100 hasičov. Požiar hasiť pomáhali aj vrtuľníky ministerstva obrany a ministerstva vnútra. Oheň zasiahol plochu presahujúcu 150 hektárov. Požiar na kalamitnej ploche poškodil prirodzené zmladenie a mladé lesné porasty vo veku od päť do 40 rokov. Škody spôsobené požiarom vyčíslili Štátne lesy Tatranského národného parku ako správca územia na viac ako pol mil. eur. Požiar v Kežmarských Žľaboch bol jeden z najväčších za posledné roky v TANAP.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
EÚ vylúčila zrušenie letov do Mexika
<< predchádzajúci článok
NATO môže očakávať odvetu, vyhlásil Rogozin

Hasiči zlikvidovali požiar v Tatrách - diskusné fórum čitateľov