Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. júna 2021

Hasičom pomôžu pri zásahoch špeciálne kamery, odhalia ohnisko požiaru či osoby v zadymenom prostredíMinisterstvo vnútra SR vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie ...Zdieľať
hasici 676x458 27.6.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie takzvaných termovíznych kamier pre potreby hasičov. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, odhadované náklady na zabezpečenie zariadení predstavujú 1 430 182 eur bez DPH.


Termovízne kamery majú podľa rezortu Hasičskému a záchrannému zboru slúžiť na detekciu tepelného žiarenia, vyhľadávanie ohniska požiaru a vyhľadávanie osôb v zadymenom prostredí. Konkrétne má ministerstvo záujem o 167 takýchto kamier. Fungovať by podľa požiadaviek rezortu mali aj pri teplotách nad 600 stupňov Celzia.

Záujemcovia o dodanie kamier môžu ministerstvu predkladať ponuky do 20. júla. Kritériom ich vyhodnocovania má byť najvýhodnejšia cena.


Zdroj: Webnoviny.sk - Hasičom pomôžu pri zásahoch špeciálne kamery, odhalia ohnisko požiaru či osoby v zadymenom prostredí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľkí zamestnávatelia volajú po odškodňovacom zákone, po pandémii mnohí bojujú o prežitie
<< predchádzajúci článok
Žilinský kraj začal s prípravou nového Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja, na vízii do roku 2030 budú pracovať odborníci