11. marca 2006

HKm Zvolen - MsHK Žilina 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1- 0:1)

Gól: 20. Plavucha (M. Bartek, Babka), 55. Babka (M. Bartek, Šechný) - 9. ...

Hokej - T-com Extraliga - štvrťfinále - 2. zápas:

HKm Zvolen - MsHK Žilina 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1) - stav série 0:2 na zápasy

Gól: 20. Plavucha (M. Bartek, Babka), 55. Babka (M. Bartek, Šechný) - 9. Verčík (I. Droppa), 48. V. Král (Hreus, Dlouhý), 68. I. Droppa (Nádašdi, Gálik)

Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Baluška - Mášik, Pavlovič, 1500 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Škuta, Klepáč, Bonni, Priechodský - Weissmann, Beran, Paciga - M. Bartek, Šechný, J. Čierny - Plavucha, F. Turek, Cibuľa - Hanzal, Gašpar, Škvaridlo

Žilina: Lipovský - I. Droppa, Nádašdi, Kusovský, Ficenc, Škorvánek, Dlouhý - Krajčí, S. Gron, Kontšek - M. Gálik, Jabrocký, Kokavec - Špilár, Hreus, V. Král - Oravec, R. Rehák, Verčík

Vo Zvolene sa hralo podľa scénara podobného piatkovému duelu. Žilina hrala dobre v defenzíve a jej organizovaná obrana robila domácim hráčom problémy. Hostia išli opäť do vedenia, keď sa rovnako ako v prvom zápase presadil štvrtý útok. V 9. min tečoval Droppovu strelu zblízka Verčík. Domáci mali v prvej tretine miernu prevahu, no do vyložených šancí sa nedostávali. Vyrovnali z presilovky tri sekundy pred klaksónom, keď Bartekovu prihrávku spoza bránky zúžitkoval pred Lipovským kanonier Plavucha. V druhej tretine sa nehral oku lahodiaci hokej. Chýbali šance, hráči si nevedeli prihrať, viazla kombinácia a hostia iba vyčkávali na rýchle protiútoky. V tretej tretine sa začalo hrať ofenzívnejšie, najprv v presilovke spálil veľkú príležitosť pred Šimonovičom Hreus, no keď Zvolenčanom vypršal trest, Hreus prihral spoza bránky a zblízka sa presadil Král - 1:2. Zvolenčania v závere vyvinuli väčšie úsilie, otvorili obranu, čo mohol využiť Krajči v 52. min, no svoje sólo nevyužil. Domácim sa predsa len podarilo vyrovnať, keď v 55. min Babkov nahodený puk od modrej čiary skončil za brankárom Lipovským. V 58. min mohli Žilinčania ísť opäť do vedenia. Svoj nájazd nevyužil Král a vzápätí ho na opačnej strane napodobnil Bartek. V predĺžení o víťazstve hostí rozhodol Droppa, ktorý sa presadil v presilovke.