Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. decembra 2014

HN: Je tu revolúcia v úsporách. Banky prepisujú termiňákyVyše miliardy eur. Asi takáto suma ubudla na termínovaných účtoch Slovákov. Nejde o krádež, sporitelia utekajú od produktu, ktorý prestáva byť atraktívny. ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TERAZ.sk/Andrej Galica
Bratislava 8. decembra (TASR) - Vyše miliardy eur. Asi takáto suma ubudla na termínovaných účtoch Slovákov. Nejde o krádež, sporitelia utekajú od produktu, ktorý prestáva byť atraktívny. Ľuďom zarába menej ako doteraz. Na to reagujú aj finančné domy.


Tie začali prekopávať svoje portfóliá. "Širokú ponuku 39 vkladových produktov sme upravili na štyri," potvrdila pre HOSPODÁRSKE NOVINY hovorkyňa Poštovej banky Lenka Lendecká. Zmeny robí aj Sberbank či ČSOB banka. Tá už skôr zrušila 7-a 14-dňové terminované vklady. Podľa analytikov je motivácia ľudí jasná. Len za posledné dva roky priemerná úroková sadzba pre termínované vklady klesla o viac ako percento - konštatoval výkonný riaditeľ internetového portálu Finančný kompas Maroš Ovčiarik.

O termínovaných vkladoch informuje denník na prvej a siedmej strane v článku s názvom "Je tu revolúcia v úsporách. Banky prepisujú termiňáky".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
PRAVDA: Budú vstupenkou na stredné školy celoštátne testy?
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy pokračujú v poklese, na trhu je jej dostatok

HN: Je tu revolúcia v úsporách. Banky prepisujú termiňáky - diskusné fórum čitateľov