24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

10. mája 2006

HOKEJ-MS: B-skupina - Ukrajina postúpila, Taliani o záchranu

Tretie miesto v B-skupine a postup do osemfinálovej F-skupiny si v stredu na 70. majstrovstvách sveta v hokeji v lotyšskej Rige vybojovali reprezentanti Ukrajiny. Tí v poslednom vystúpení v základnej skupine ...

RIGA 10. mája (WN/SITA) - Tretie miesto v B-skupine a postup do osemfinálovej F-skupiny si v stredu na 70. majstrovstvách sveta v hokeji v lotyšskej Rige vybojovali reprezentanti Ukrajiny. Tí v poslednom vystúpení v základnej skupine zdolali v Skonto Arene Taliansko 4:2, čím poslali súpera do bojov o záchranu v elitnej kategórii. Skóre otvoril v 15. min v presilovej hre Ukrajinec Kasiančuk a v 22. min ho napodobnil Saľnikov. O jedenásť minút oživil šance Talianov Busillo, ale vyrovnať sa tímu z Apeninského polostrova už nepodarilo. Na gól Gunka z 52. min ešte odpovedal o štyri minúty v početnej výhode Borgatello, ale konečné skóre stanovil gólom do prázdnej bránky v 58. min Diačenko. V predposlednej minúte ešte na ľade vzbĺkli vášne, keď sa pobili Iob so Šachrajčukom a celkove až štyria hráči dostali vyššie tresty.

B-skupina:

Taliansko - Ukrajina 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 33. Busillo (Trevisani), 56. Borgatello (Molteni) - 15. Kasiančuk (Šachrajčuk, Ostrouško), 22. Saľnikov (Bobrovnikov, Diačenko), 52. Gunko (Litvinenko), 58. Diačenko (Gunko), vylúčení: 11:11 na 2 min, navyše: Iob, Strazzabosco, Helfer - Šachrajčuk všetci na 10 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Savage (Kan.) - Lesnjak (Slovin.), Jakobsen (Dán.)

zostavy:

Taliansko: Muzzatti - Ramoser, Strazzabosco, Borgatello, Helfer, Trevisani, Lorenzi, Egger - Cirone, Molteni, Busillo - De Bettin, Iob, Parco - Ansoldi, Fontanive, Margoni - Bustreo, Felicetti, De Toni - Chelodi

Ukrajina: Simčuk - Gunko, Klimentiev, Polonickij, Ostrouško, Isajenko, Sriubko, Navarenko - Šachrajčuk, Litvinenko, Kasiančuk - Bobrovnikov, Diačenko, Saľnikov - Materuchin, Šafarenko, Michnov - Semiončenko, Procenko, Oleckij