04. februára 2008

HOKEJ-NHL: Rangers zmazali 3-gólové manko a vyhrali nad Montrealom

Montreal - NY Rangers 3:5 (2:0, 1:3, 0:2)

V jedinom nedeľňajšom stretnutí NHL zvíťazili hokejisti New York Rangers 5:3 na ľade Montrealu. O ich plnom bodovom zisku rozhodol v polovici tretej tretiny center Chris Drury, ktorý zlomil remízový stav 3:3. Hostia pritom prehrávali už 0:3 a až do polovice zápasu nič nenasvedčovalo tomu, že Canadiens smerujú k len štvrtej prehre v riadnej hracej dobe v posledných 20 dueloch. "Toto víťazstvo ukázalo, že máme vnútornú silu," žiaril spokojnosťou tréner Rangers Tom Renney, ktorý dokonca označil zápas za zlomový v sezóne. "Je našou povinnosťou to potvrdiť a naladiť sa na úspešnú vlnu," dodal Renney. "V poslednom období sme vyhrali veľa zápasov, ale je nemožné vyhrať všetky. Tento duel bol pre nás veľmi poučný," hodnotil kouč domácich Guy Carbonneau. V ostrom stretnutí nebola núdza o tvrdé osobné súboje, aktívny bol najmä Ryan Hollweg. Útočník Rangers najskôr atakoval Alexeja Kovaľova, a o chvíľu na to napadol zozadu Sergeja Kosticyna. Za druhý zákrok ho poslali rozhodcovia šesť min pred koncom druhej tretiny predčasne pod sprchy. V zápase sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. Domáci gólman Cristobal Huet odchytal 12. duel za sebou a Jaroslava Haláka do bránky nepustil aj napriek tomu, že inkasoval päť gólov už druhý raz v posledných troch stretnutiach. Útočník Rangers Marcel Hossa má problémy s chrbtom.

Výsledok:
Góly: 4. Markov, 14. Kovaľov (Higgins, S. Koivu), 26. S. Kosticyn - 29. Rozsíval (Drury, Straka), 30. Dubinsky, 36. Gomez (M. Staal), 51. Drury (Dawes, Průcha), 59. Straka (Mara, Gomez). Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Bouillon - Orr na 5 min, Hollweg 5+DKZ min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:30. Brankári: Huet - Lundqvist. Diváci: 21 273.