24. septembra 2009

Hokejisti Bystrice porazili doma Nitru 2:1

Úvod zápasu začali lepšie domáci hokejisti. V 4. min mal gól na hokejke štvrtkový oslávenec T. Surový (27 rokov). O minútu neskôr išiel sám na Lakosila Jánoš, ktorého fauloval Novák. ...

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) - Úvod zápasu začali lepšie domáci hokejisti. V 4. min mal gól na hokejke štvrtkový oslávenec T. Surový (27 rokov). O minútu neskôr išiel sám na Lakosila Jánoš, ktorého fauloval Novák. Nariadené trestné strieľanie Pardavý nevyužil, keď sa ešte predtým brankár Lakosil poradil s ex-Bystričanom Vlkom. Rovnako mal smolu Pardavý aj v 8. min pri svojej šanci zblízka. Následne prišiel pre domácich trest, keď sa v 9. min Štefanka natlačil pred Petríka a Gráčik z dorážky otvoril skóre - 0:1. V 10. min po prihrávke Matúša Chrenka sa v čistej šanci nepresadil Dobrý a následne Nitrania nevyužili ani presilovku.

Nitrania prevzali taktovku do svojich rúk, z ktorej sa Bystričania vymanili až v druhej tretine. S dávkou veľkého šťastia v 26. min Tománek obišiel bránku, poslal puk pred Lakosila, Bulík ho iba korčuľou zasunul pod nitrianskeho brankára, až si ho napokon nitrianski hráči poslali za čiaru - 1:1. Vyrovnávajúci gól hostí nezrazil, naopak mali aj ďalšie šance. V 29. min sa individuálnou akciou nepresadil Saliji, na opačnej strane mohol kontrovať Országh, no potom dvakrát zvonila na banskobystrickej bránke žŕdka. Najprv pravá po Vlkovej strele a neskôr ľavá po Podstavkovom zakončení. Následne Nitrania nevyužili presilovky a domáci trestali. Po Dianovej akcii sa nepresadil najprv pred Lakosilom Jánoš, no k vyrazenému puku sa dostal Sabol, ktorý ho na trikrát poslal zblízka do bránky - 2:1. V závere tretiny Tomáš Chrenko v šanci iba znásobil streleckú nemohúcnosť hostí.

Nitrianske trápenie pokračovalo aj v tretej tretine, keď v 45. min Podstavek v presilovke o dvoch hráčov mieril opäť do ľavej žŕdky. Prišli však aj šance domácich. Sabol sa dostal k puku po chybnej prihrávke Königa, ale sám pred Lakosilom šancu nevyužil. Potom mali krátke hokejky hosťujúci Gráčik a domáci Jánoš a v 53. min nevyšlo sólo Podstavkovi v oslabení. Nitranom sa nepodarilo vyrovnať ani v záverečnej hre bez brankára.

HC'05 Banská Bystrica - HC K-Cero Nitra 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Góly: 26. Bulík (Pardavý, Tománek), 34. Ľ. Sabol (Dian, Jánoš) - 9. Gráčik (M. Štefanka, Novák), vylúčení: 7:5, navyše T. Chrenko (Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý - Novák, Junek, 2094 divákov