25. septembra 2009

Prípravné zápasy NHL, Gáborík (2+1) prvou hviezdou zápasu

Vo štvrtkových prípravných stretnutiach pred novou sezónou zámorskej hokejovej NHL naplno zažiaril slovenský krídelník v službách New York Rangers Marián Gáborík. Dvadsaťsedemročný rodák z ...

NEW YORK 25. septembra (WEBNOVINY) - Vo štvrtkových prípravných stretnutiach pred novou sezónou zámorskej hokejovej NHL naplno zažiaril slovenský krídelník v službách New York Rangers Marián Gáborík. Dvadsaťsedemročný rodák z Trenčína sa na víťazstve "jazdcov" 3:2 nad Washingtonom podieľal dvoma presnými zásahmi a jednou asistenciou, zaslúžene sa tak stal prvou hviezdou zápasu. Pre Gáboríka to boli prvé góly v novom drese od jeho letného príchodu do Madison Square Garden, celkovo má po dvoch prípravných dueloch za Rangers bilanciu 2+2.

Jeden gól si do štatistík pripísal aj útočník Colorado Avalanche Marek Svatoš, "lavíny" však podľahli Dallasu 2:3. Svatoša vyhlásili za tretiu hviezdu duelu. V bránke Colorada stál počas celého zápasu Peter Budaj, ktorý pustil za svoj chrbát tri zo 16 striel súpera. Viac sa darilo ďalšiemu slovenskému gólmanovi v NHL Jaroslavovi Halákovi v bránke Montreal Canadiens. Počas 60 minút riadneho hracieho času a následných piatich minút predĺženia inkasoval odchovanec ružinovského hokeja len jediný raz, zneškodnil 26 striel Bostonu a priviedol duel do samostatných nájazdov. V nich však inkasoval gól od Patricea Bergerona a keďže ani jeden z hráčov Montrealu neuspel, z triumfu sa tešili Bruins.