16. marca 2008

Hokejisti Dukly Trenčín rozhodli v poslednej sekunde

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v druhom semifinálovom stretnutí Slovnaft extraligy na ľade Slovana Bratislava 4:3 a vyrovnali stav série na 1:1. O víťazstve vojakov rozhodol v poslednej sekunde ...

BRATISLAVA 16. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v druhom semifinálovom stretnutí Slovnaft extraligy na ľade Slovana Bratislava 4:3 a vyrovnali stav série na 1:1. O víťazstve vojakov rozhodol v poslednej sekunde zápasu v tečom Kollárovej strely Nemec. Ďalší zápas odohrajú oba kluby v stredu 19. marca pod hradom Matúša Čáka. Trenčania zápas výborne rozohrali, dvakrát viedli. Domáci vždy vyrovnali a v tretej dvadsaťminútovke dokonca išli do vedenia. Výsledok 3:2 svietil iba 55 sekúnd, keď Pardavý vyrovnal a v čase, keď sa už oba tímy chystali na predĺženie rozhodol Nemec. Slovan prehral v play off najvyššej súťaže prvý duel po šestnástich víťazstvách, predchádzajúci neúspech zaznamenal 4. marca 2007 po treťom štvrťfinále s Popradom. Hneď po úvodnom buly netrafil odkrytú bránku Kuľha. Oba tímy pozorne bránili, v 8. min musel vytiahnuť semafor po Hreusovej strele Kováč, na opačnej strane sa dostal pred Hoviho Nemec, ale neuspel. V 11. min predviedli prvýkrát svoju spoluprácu Pardavý s Kollárom, ktorý dostal puk do jazdy, brankár Slovana však ešte včas zasiahol. O tri minúty neskôr však Pardavý opäť našiel pred bránkou Kollára a ten sa už nemýlil - 0:1. Slovan potom pridal, šance Kuľhu či Srdínka, ktorého strela lízala konštrukciu bránky, ostali nevyužité. Domáci začali druhú dvadsaťminútovku presilovkou, tešili sa však až po jej skončení. Kováč vyrazil Sersenovu strelu len pred seba, kde sa najlepšie zorientoval Hreus, položil si trenčianskeho gólmana na zem a vyrovnal. Slovan sa tešil 46 sekúnd, Homer našiel Salijiho a ten švihom získal Dukle druhýkrát vedenie. Bratislavčania mohli vyrovnať v následnej presilovke, ich tlaku však hosťujúca obrana odolala. V polovici zápasu mohol dať druhý gól v zápase Kollár, ale ani na dvakrát Hoviho neprekonal. Na opačnej strane vytlačil Kropáčovu strelu betónom vedľa Kováč. Slovan potom pribrzdili vylúčenia, smerom dopredu zasa stroskotával na pozornej trenčianskej defenzíve. Slovan vyrovnal po 42 sekundách tretej tretiny, keď sa spoza bránky natlačil pred Kováča kapitán Döme a Pištek puk dorazil do siete. Slovan tlačil, Trenčania však bránili. V 47. min dvihal v presilovke ruky nad hlavu Döme, jeho jemný teč výborne betónom z bránkovej čiary vyrazil Kováč. Domáci sa dočkali prvýkrát vedenia v 55. min, keď Kuľhovu strieľanú prihrávku zrazil do siete Urban - 3:2. Slovan sa tešil iba 55 sekúnd, po buly a po Homerovej strele tečoval puk do bránky Pardavý - 3:3. Rozhodnúť mohli Kuľha na jednej strane a Kollár na druhej, ale ich výborne pokusy gól nepriniesli. Definitívu dala až posledná sekunda, keď Kollárovu strelu v presilovke tečoval za Hoviho Nemec a vyrovnal stav série na 1:1. SITA

Český futbalista Zbyněk Pospěch mal autonehodu, odmietol skúšku
Hala Scandinavium vo švédskom Göteborgu dejiskom bojov o medaily na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní