25. októbra 2011

Hokejisti HC Lev Poprad prehrali v Minsku až po nájazdoch

Hokejisti slovenského tímu HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Minsk 2:3 po samostatných nájazdoch. Popradčania prehrávali po dvoch tretinách ...

na slovensku odstartovala khl MOSKVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Hokejisti slovenského tímu HC Lev Poprad prehrali v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Minsk 2:3 po samostatných nájazdoch. Popradčania prehrávali po dvoch tretinách už 0:2, no gólmi Pilařa a Balána v záverečnom dejstve dokázali dotiahnuť duel do predĺženia. V ňom sa ani jedno z mužstiev nedokázalo strelecky presadiť, preto sa rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil domáci Meleško a zabezpečil bieloruskému klubu víťazstvo.

Zo slovenských hokejistov v utorok bodovali Peter Podhradský z Minsku, ktorý si pripísal jednu asistenciu. Rovnako o jeden bod za asistenciu si obohatili individuálne štatistiky hráči HC Lev Poprad Juraj Mikúš a Branislav Mezei.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Omsk - Metallurg Magnitogorsk 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Barys Astana - Chabarovsk 2:6 (0:0, 1:3, 1:3)
Traktor Čeľabinsk - Novosibirsk 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
Chanty-Mansijsk - Novokuzneck 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Dinamo Moskva - SKA Petrohrad 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Dinamo Minsk - HC Lev 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Linglet (Platt), 26. Platt (PODHRADSKÝ), rozhodujúci sam. nájazd premenil Meleško - 47. Pilař (MEZEI, J. MIKÚŠ), 55. Balán (Sigalet, DaSilva)

Zostava HC Lev: Duba - Mezei, Pilař, Sigalet, Hunkes, Klouček, Mihálik, Jank - Nagy, V. Nedorost, Bartečko - Netík, J. Mikúš, Špirko - Chabada, Kristek, Rudolf Huna - Balán, Lundberg, DaSilva - Sekáč