25. septembra 2023

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zdolali Slovan 5:1 a potvrdili prvé miesto v tabuľke

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 4. kola Tipos extraligy nad Slovanom Bratislava 5:1. Domáci si pripísali štvrtý triumf za sebou a udržali sa na čele tabuľky. "Belasí" majú na konte len jedno víťazstvo, keď minulý týždeň zdolali nováčika z Humenného na jeho ľade 8:3.

Domáci rozhodli o výsledku už počas prvej tretiny. Skóre otvoril v 92. sekunde Olivier Archambualt, ku ktorému sa pridali Todd Burgess a Róbert Džugan. Spišiaci nepoľavili ani v druhej časti a navýšili svoje vedenie, keď sa v presilovej hre presadil Igor Merežko a neskôr aj Matej Giľák. Hostia v tretej tretine skorigovali vďaka Ľubomírovi Fetkovičovi, no to bolo z ich strany všetko.

HK Spišská Nová Ves - HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Góly: 2. Archambualt (Nellis, Žiak), 17. Burgess (Myklucha, Archambault), 17. Džugan (Valach, Vandas), 30. Merežko (Burgess, Archambault), 34. Giľak (Ališauskas, Merežko) - 42. Fetkovič (Findlay)
Rozhodovali: Jobbágy, Novák - Stanzel, Frimmel, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Brown 5+DKZ za seknutie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3 657 divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Ouellet-Beaudry, Romaňák - Archambault, Nellis, Burgess - Vandas, Marosz, Džugan - Giľák, Myklucha, Majdan - Hamráček, Bortňák, Vartovník

Slovan: Coreau (34. Baroš) - Scheid, Golian, Romančík, Sersen, Gachulinec, Beňo, Maier - Takáč, O'Brien, Pecararo - Fominych, Findlay, Brown - Masnica, Minárik, Török - Výhonský, Petráš, Fetkovič - Jendek

NHL: V príprave v akcii desať Slovákov, bodoval len Ružička