25. septembra 2023

Paríž SG zdolal v šlágri Marseille, Škriniar odohral celý zápas

Domáci Parížania v zápase dominovali, no už po polhodine hry prišli o francúzskeho kanoniera, ktorý si pravdepodobne poranil členok na ľavej nohe a vystriedal ho Goncalo Ramos.

Futbalisti Paríža Saint-Germain zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 6. kola Ligue 1 doma nad Olympiqueom Marseille 4:0, no prišli o hviezdneho útočníka Kyliana Mbappeho. PSG sa dostalo na tretie miesto tabuľky, hostia klesli na siedmu priečku.

Domáci Parížania v zápase dominovali, no už po polhodine hry prišli o francúzskeho kanoniera, ktorý si pravdepodobne poranil členok na ľavej nohe a vystriedal ho Goncalo Ramos. Mbappe sa zranil už po siedmich minútach, keď ho fauloval Leonardo Balerdi a z následného priameho kopu skóroval Achraf Hakimi. Potom sa ešte skúsil vrátiť na ihrisko, ale v 31. minúte striedal. O ďalšie góly PSG sa postarali Randal Kolo Muani a dva v druhom polčase strelil Ramos. Slovenský obranca PSG Milan Škriniar odohral celý zápas.

Futbalisti Racingu Štrasburg zvíťazili na ihrisku FC Metz 1:0 a na konte majú desať bodov. Jediný gól strelil v 83. minúte Habib Diarra. Prvý triumf v sezóne dosiahol Lens, ktorý doma zdolal Toulouse 2:1.

6. kolo Ligue 1:

Paríž Saint-Germain - Olympique Marseille 4:0 (2:0)

Montpellier HSC - Stade Rennes 0:0

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zdolali Slovan 5:1 a potvrdili prvé miesto v tabuľke